Białoruska sól zalewa polski rynek

Sól z Białorusi masowo trafia na polski rynek, pomimo obowiązujących sankcji. Nieszczelność systemu sankcyjnego negatywnie wpływa na polskich producentów soli, którzy apelują do Ministerstwa Rozwoju o interwencję.

176

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polski rynek soli zalewa tania sól z Białorusi, co negatywnie wpływa na polskich producentów.
Polski rynek soli zalewa tania sól z Białorusi, co negatywnie wpływa na polskich producentów.

Polski rynek soli zalewa tania sól z Białorusi, co negatywnie wpływa na polskich producentów. Pomimo obowiązujących sankcji na sól kamienną, sól spożywcza z Białorusi nadal trafia do Polski bez przeszkód.

Białoruska sól zalewa polski rynek

Janusz Kołodziejski z Fundacji Polska Sól, która zrzesza największe firmy w kraju z tej branży, zwraca uwagę na problem taniej soli białoruskiej, która zalewa polski rynek.

„Sól kamienna z Białorusi jest objęta sankcjami, ale sól spożywcza – nie. To powoduje, że sól białoruska jest sztucznie tania i wypiera z rynku polską sól” – mówi Kołodziejski w nagraniu udostępnionym przez Fundację.

Sytuacja ta stawia polskich producentów soli w niekorzystnej sytuacji.

Janusz Kołodziejski z Fundacji Polska Sól wyjaśnia, dlaczego polska sól jest droższa od białoruskiej:

  • Polska sól jest produkowana w sposób bardziej ekologiczny.
  • Do produkcji polskiej soli używa się surowców lepszej jakości.
  • Białoruska sól jest często wydobywana w sposób rabunkowy.
  • Do produkcji białoruskiej soli używa się chemikaliów.

Fundacja Polska Sól apeluje do Ministerstwa Rozwoju o interwencję w tej sprawie.

„Postulujemy wprowadzenie sankcji na sól spożywczą z Białorusi. To pozwoli na wyrównanie szans na rynku i ochronę polskich producentów” – mówi Kołodziejski.

Problem taniej soli białoruskiej na polskim rynku jest poważny i wymaga pilnego rozwiązania. Interwencja Ministerstwa Rozwoju jest niezbędna, aby chronić polskich producentów i zapewnić im uczciwą konkurencję.

Oprócz apelu do Ministerstwa Rozwoju, Fundacja Polska Sól podejmuje również inne działania, aby zwrócić uwagę na problem.

Prowadzi kampanię informacyjną na temat różnic między polską a białoruską solą oraz lobbuje za wprowadzeniem sankcji na sól spożywczą z Białorusi.

Sytuacja na rynku soli jest przykładem tego, jak nieszczelny system sankcyjny może negatywnie wpływać na polską gospodarkę.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

handlarze narkotykami działający w darkwebie zatrzymani (bezpiecznapodroz.org)

Grają najmocniejsze ligi świata – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia