Nowy prezes Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”? czy to zemsta polityczna?

Zmiany w zarządzie Stoczni Szczecińskiej 'Wulkan'. Poznaj nowego p.o. prezesa i dowiedz się, jak mają wyglądać przyszłe działania stoczni.

179

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

stocznia Szczecińska Wulkan
stocznia Szczecińska Wulkan

Rada nadzorcza Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” odwołała Marka Opowicza z funkcji prezesa zarządu. Nastąpiło to 20 lutego 2024 roku. Nowym p.o. prezesa zarządu został Paweł Bartoszewski, który będzie pełnić tę funkcję przez trzy miesiące.

Sprzątanie po PiS czy budowanie zdrowego organizmu?

Marek Opowicz pełnił funkcję prezesa Stoczni Szczecińskiej „Wulkan” od 12 lipca 2019 roku. Wcześniej pracował m.in. w Autosanie, Hucie Stalowa Wola SA, Korporacji Polskie Stocznie. Powodem odwołania jest prawdopodobnie chęć przeprowadzenia audytu i kontroli wszystkich działań podejmowanych przez poprzedni zarząd. Następnym etapem będzie wybór nowego kierownictwa stoczni w otwartym konkursie.

Minister infrastruktury Arkadiusz Marchewka skomentował to na portalu X (dawnym twitterze):

Nowy prezes będzie miał za zadanie m.in.:

 • przeprowadzenie audytu i kontroli
 • opracowanie strategii rozwoju stoczni
 • pozyskanie nowych kontraktów
 • budowanie silnego zespołu

Wybór nowego prezesa to ważny moment dla Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”. Nowe kierownictwo będzie miało za zadanie zapewnić dalszy rozwój stoczni i jej konkurencyjność na rynku.

Co to jest Stocznia Szczecińska „Wulkan”?

Stocznia Szczecińska „Wulkan” jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych stoczni w Polsce. Została założona w 1902 roku i od tego czasu zbudowała tysiące statków różnego typu, w tym statki handlowe, rybackie, wojskowe i badawcze. Stocznia „Wulkan” jest położona w północno-wschodniej części Szczecina, nad rzeką Odrą. Zajmuje powierzchnię 45 hektarów i posiada nowoczesną infrastrukturę, w tym hale produkcyjne, pochylnie, nabrzeża i magazyny.

Stocznia „Wulkan” specjalizuje się w budowie statków wielozadaniowych, statków offshore, konstrukcji stalowych i elementów morskich farm wiatrowych. Stocznia posiada również doświadczenie w remontach statków i modernizacjach.

Stocznia „Wulkan” jest ważnym pracodawcą w regionie. Zatrudnia około 1000 osób, a jej działalność generuje tysiące dodatkowych miejsc pracy w firmach kooperujących. W ostatnich latach stocznia „Wulkan” przeszła przez okres restrukturyzacji. W 2019 roku została przejęta przez Grupę Kapitałową „Paragon”. Nowi właściciele zainwestowali w modernizację stoczni i pozyskanie nowych kontraktów.

Stocznia Wulkan – plany na przyszłość

Stocznia „Wulkan” ma ambitne plany na przyszłość. Zamierza konkurować na globalnym rynku stoczniowym i stać się liderem w budowie statków wielozadaniowych i offshore. Oto kilka kluczowych informacji o Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”:

 • Data założenia: 1902 rok
 • Lokalizacja: Szczecin, Polska
 • Powierzchnia: 45 hektarów
 • Specjalizacja: budowa statków wielozadaniowych, statków offshore, konstrukcji stalowych, elementów morskich farm wiatrowych
 • Zatrudnienie: około 1000 osób
 • Właściciel: Grupa Kapitałowa „Paragon”

Wiadomość za Portalem Morskim

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia