sondaż poparcia partii

Koalicja Obywatelska z najwyższym poparciem w najnowszym sondażu. Sprawdź wyniki oraz analizę politologa dotyczące pierwszych miejsc w sondażu poparcia partii.

133

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sondaż poparcia partii
aktualny sondaż poparcia partii wg WP

Najnowszy sondaż Wirtualnej Polski pokazuje, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się teraz, wygrałaby je Koalicja Obywatelska z poparciem 32,6%. Prawo i Sprawiedliwość znalazłoby się na drugim miejscu z 28,2% poparciem.

sondaż poparcia partii czyli non panta rei

Trendy pozostają niezmienne – KO wyprzedza PiS, co politolożka dr Barbara Brodzińska-Mirowska tłumaczy „przedłużonym miesiącem miodowym” KO i postrzeganiem jej jako siły rozliczającej PiS. PiS z kolei notuje spadek poparcia, a próby wykorzystania protestów rolniczych nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Trzecia Droga utrzymuje poparcie na poziomie 15,2%, co może być częściowo tłumaczone zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Lewica traci poparcie na rzecz KO, a jej szanse na wzrost zależą od skupienia się na tematach ważnych dla jej elektoratu, takich jak KPO i obronność.

Frekwencja wyborcza w badaniu wyniosłaby ponad 62%, z czego 51,2% ankietowanych zadeklarowało zdecydowaną chęć udziału w wyborach.

Trzecia Droga na trzecim miejscu – dlaczego?

Istnieje kilka potencjalnych przyczyn, dla których Trzecia Droga wciąż plasuje się na trzecim miejscu w sondażach:

1. Brak wyraźnej tożsamości: Trzecia Droga nie zdefiniowała się jeszcze klarownie jako partia. Jej program łączy elementy liberalizmu, konserwatywizmu i socjaldemokracji, co może utrudniać wyborcom identyfikację z nią.

2. Słabe rozpoznawalność: Trzecia Droga jest stosunkowo nową partią na scenie politycznej, a jej lider, Robert Biedroń, nie jest tak rozpoznawalny jak liderzy innych partii.

3. Brak struktur lokalnych: Trzecia Droga nie posiada rozbudowanych struktur lokalnych, co utrudnia jej dotarcie do wyborców w mniejszych miejscowościach.

4. Konkurencja ze strony innych partii: Trzecia Droga konkuruje o głosy z innymi partiami opozycyjnymi. Partiami „starszymi” takimi jak Koalicja Obywatelska i Lewica, co utrudnia jej zdobycie większego poparcia.

5. Skupienie na wyborach samorządowych: Trzecia Droga skupia się obecnie na nadchodzących wyborach samorządowych, co może oznaczać, że mniej uwagi poświęca kampanii do Sejmu.

Należy jednak pamiętać, że sondaże nie zawsze oddają rzeczywisty stan poparcia dla partii. Wyniki wyborów mogą się różnić od wyników sondaży, a Trzecia Droga wciąż ma szansę na poprawę swojej pozycji.

Czas pokaże, czy Trzeciej Drodze uda się pokonać bariery i zdobyć większe poparcie w społeczeństwie.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia