Apple rezygnuje z budowy własnego samochodu autonomicznego

Po dekadzie prac, wydanych miliardach dolarów Apple zrozumiało, że nie ma szans na rynku samochodów elektrycznych.

146

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Apple rezygnuje - bardzo duży, biały samochód z czarnym dachem stoi na szaro-popielatym tle. Ogromne koła i czworo drzwi.
Nie doczekał swojej premiery, planowanej na rok 2025.

Jak donoszą media, firma Apple rezygnuje z kontynuacji autorskiego projektu, zbudowania całkowicie autonomicznego samochodu elektrycznego EV. Przez dekadę trwania projektu, Apple nie potwierdził krążących plotek, pomimo że zaangażowanych w niego było ok. dwóch tysięcy ludzi. Wielu pracowników projektu zostanie prawdopodobnie przeniesionych do działu sztucznej inteligencji producenta iPhone’a. Zespół Apple Car był rzekomo znany jako Grupa Specjalnych Projektów, w ramach Projektu Tytan, szefa Apple Tima Cooka. Firma wydawała miliardy dolarów na badania i rozwój. Plotka głosiła, że pracuje nad w pełni autonomicznym pojazdem bez kierownicy i pedałów. Apple rezygnuje

Apple rezygnuje by skupić się na AI

“To jest mądra i długo oczekiwana decyzja” – powiedział BBC Ray Wang, założyciel i dyrektor generalny firmy doradczej Constellation Research z Doliny Krzemowej. “Popyt na rynku na EV nie istnieje, a AI to centrum wydarzeń” – dodał. Apple eksplorował inne możliwości poza iPhone’em i komputerami, w tym jego niedawno wprowadzony na rynek zestaw wirtualnej rzeczywistości Vision Pro. Firma badawcza Counterpoint podkreśliła, że decyzja przyszła w momencie, gdy rynek AI w elektronice użytkowej gwałtownie rośnie. “Wstępne dane sugerują, że wysyłki smartfonów z generatywnym AI przekroczą 100 milionów sztuk w 2024 roku” – powiedział jej starszy analityk, Ivan Lam.

Counterpoint przewiduje, że liczba ta może wzrosnąć do ponad 500 milionów do 2027 roku. W ostatnich miesiącach giganci amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego Ford i General Motors odłożyli plany zwiększenia produkcji samochodów elektrycznych EV. Producent elektrycznych ciężarówek Rivian ogłosił w zeszłym tygodniu , że zredukuje swoją załogę o 10%. Oznajmił również, że nie spodziewa się żadnego wzrostu swojej produkcji w tym roku. W styczniu Tesla ostrzegła, że jej wzrost sprzedaży będzie słabszy w tym roku niż w roku 2023. Firma miliardera Elona Muska, obniżała ceny na kluczowych rynkach na całym świecie, w tym w Europie i Chinach. Powodem jest niezwykle silna konkurencja ze strony chińskich rywali, takich jak BYD.

Co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia