Efektywna praca salonu samochodowego z Dealer Management System

Zarządzanie salonem samochodowym jeszcze nigdy nie było tak proste. Poznaj Dealer Management System — narzędzie do efektywnego zarządzania procesami w sieciach dealerskich.

129

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dealer Management System
Dealer Management System - system zarządzania salonem sprzedaży

Zarządzanie salonem samochodowym wymaga opanowania wielu procesów — począwszy od marketingu, poprzez sprzedaż po posprzedażową obsługę klienta. Niezwykle istotną kwestią jest możliwość śledzenia zamówień. Często zdarza się bowiem, że pierwotny termin dostarczenia pojazdu nie będzie dotrzymany. Tymczasem klienci chcą móc cieszyć się nowym samochodem i wiedzieć, kiedy zamówienie zostanie zrealizowane. To samo dotyczy zresztą serwisu. Dobry salon nie może sobie pozwolić na to, by naprawa samochodu klienta była opóźniona przez brak niezbędnych części. To oczywiście tylko część wyzwań, przed jakimi stają na co dzień dealerzy samochodowi. Jak sobie z nimi wszystkimi poradzić? Z pomocą przychodzi aplikacja biznesowa stworzona z myślą o sieciach dealerskich — Dealer Management System.

Dealer Management System — czym jest to rozwiązanie?

Platforma Dealer Management System oparta została na technologii Microsoft i chmurowym oprogramowaniu do zarządzania klasy ERP — Dynamics 365 Business Central. Została rozszerzona o dodatkowe funkcjonalności, aby kompleksowo obsługiwać wszystkie procesy związane z handlem w branży samochodowej. Rozwiązanie skonfigurowała i zoptymalizowana polska firma Nav24, która specjalizuje się we wdrażaniach aplikacji biznesowych. DMS oferuje zaawansowane funkcje, które wspierają salony dealerskie w profesjonalnej obsłudze klienta oraz w kontroli wielu procesów biznesowych, takich jak zamawianie części zamiennych, obsługa serwisowa, zarządzanie finansami i integracja z systemami dostawców. Dealer Management System to kompleksowe i elastyczne rozwiązanie, które łączy zaawansowane funkcje Microsoft Dynamics 365 Business Central z funkcjonalnościami niezbędnymi do efektywnej obsługi salonów dealerskich. Dzięki systemowi, salony dealerskie mogą skutecznie zarządzać swoim biznesem, spełniając jednocześnie wymagania klientów i rynku.

Co oferuje narzędzie DMS?

Jakie dokładnie funkcjonalności pozwalające na sprawne zarządzanie salonem samochodowym posiada Dealer Management System? Przede wszystkim warto wyróżnić:

  • Zarządzanie sprzedażą: DMS pozwala szybko przygotować ofertę czy zaplanować wydanie samochodu do klienta. Pracę sprzedawców ułatwia system przypomnień, dzięki któremu wiedzą, kiedy skontaktować się z klientem i jakie kroki należy podjąć, by dopiąć transakcję;
  • Ewidencja pojazdów: dzięki ewidencji po numerze VIN masz dostęp do pełnej historii pojazdu;
  • Serwis i przeglądy: DMS pozwala na pełną obsługę posprzedażową, w tym zarządzanie terminami usług, umowami serwisowymi, śledzenie pracy czy fakturowanie;
  • Komunikacja z producentem: DMS pozwala na szybką wymianę informacji z producentem czy dystrybutorem, by sprawdzić na przykład dostępność części czy zaktualizować status zamówienia;
  • Customer Relationship Management (CRM): ta funkcjonalność DMS pozwala na zarządzanie relacjami z potencjalnymi i obecnymi klientami. To kompleksowe narzędzie, które rewolucjonizuje sposób prowadzenia salonów dealerskich. Dzięki DMS salony samochodowe mogą nie tylko zwiększyć efektywność swojego biznesu, ale także lepiej spełniać oczekiwania klientów i dostosować się do wymagań rynku.

Więcej informacji na temat Dealer Management System (DMS) znajdziesz na stronie https://nav24.pl/dms/.

To tylko część przydatnych funkcjonalności rozwiązania, które ułatwiają zarządzanie salonem samochodowym. Co istotne można go dostosować pod indywidualne potrzeby konkretnej firmy. Dzięki temu Dealer Management System jest oprogramowaniem, które w istotny sposób przyczynia się do optymalizacji procesów i pracy.

.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia