Zakopiański MIŚ- Bezprawnie Żądał Płatności za Nagranie!

W piątek, aktorka Hanna Turnau podzieliła się nagraniem z Krupówek na platformach mediów społecznościowych. Na odległość widoczny był mężczyzna, który przywdział kostium białego misia. Jego reakcja była wyrazem oburzenia, przekonanego, że kobieta zamierza go nagrać bez zgody i bez opłacenia odpowiedniej kwoty.

205

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Centrum miasta Zakopane
Przebrany misio z Krupówek domaga się zapłaty od osób nagrywających. Zobacz nagranie i odkryj, jak się to skończyło.

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych obiegło nagranie z Krupówek, na którym aktorka Hanna Turnau została zaczepiona przez mężczyznę w przebraniu białego misia. Co początkowo miało być kręceniem krótkiego filmiku, przerodziło się w nietypową sytuację, gdy „Miś z Krupówek” postanowił wymusić opłatę za przypadkowe pojawienie się w kadrze. Zaskakującym zakończeniem było jednak to, że to właśnie mężczyzna ostatecznie dostał mandat zamiast oczekiwanych pieniędzy.

W nagraniu udostępnionym przez Hannę Turnau widać, jak mężczyzna w przebraniu misia zwraca się do nagrywających w dość bezpośredni sposób, domagając się zapłaty. „Halo! To nie ma tak! Chcecie, to sobie zapłacić 10 zł i potem to nie ma sprawy,” zawołał. Mimo próśb o kontynuowanie nagrania, mężczyzna nie ustępował, twierdząc, że bez względu na to, czy nagrywają czy nie, mają zapłacić mu za „usługę”.

Zakopane. Mężczyzna przebrany za misia ukarany mandatem

Nieoczekiwanie dla przebranego misia, sprawa nie zakończyła się zbyt korzystnie. Według informacji przekazanych przez „Tygodnik Podhalański”, strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który od lat występuje na Krupówkach w charakterystycznym przebraniu. Został ukarany mandatem za bezprawne żądanie opłaty za wykonywanie zdjęć na tej popularnej ulicy.

Strażnicy miejscy poinformowali mężczyznę, że taka działalność jest możliwa na deptaku, ale wymaga oficjalnego złożenia wniosku do burmistrza. Do tej pory wydano jedynie dwa pozwolenia na taką działalność, w tym jedno dla miejscowego mieszkańca, który legalnie pozuje jako miś przy Oczku Wodnym.

Tygodnik Podhalański/portal X

Na miasto leje się potworny hejt

Zakopiańskie władze podkreślają, że aby prowadzić tego rodzaju działalność na Krupówkach, konieczne jest uzyskanie odpowiednich zezwoleń, co ma na celu uregulowanie przestrzeni publicznej i uniknięcie nielegalnych działań. Incydent z „Misem z Krupówek” stanowi przypomnienie, że nawet w kolorowym i turystycznym otoczeniu, przestrzeganie prawa jest kluczowe dla utrzymania porządku 🙂 Ostatecznie, próba wymuszenia opłaty przez zakopiańskiego misia skończyła się nie tylko brakiem uzyskanych pieniędzy, ale także nałożeniem na niego mandatu

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia