Jarosław Kaczyński o Ukrainie i Zielonym Ładzie

“Nikt nie może od nas się domagać, żebyśmy popełniali samobójstwo” - powiedział prezes PIS na sobotniej konwencji w Śniadaniowie. (woj. podlaskie)

262

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jarosław Kaczyński o Ukrainie i Zielonym Ładzie
Jarosław Kaczyński o Ukrainie i Zielonym Ładzie

W sobotę, 9 marca, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, spotkał się z wyborcami w Śniadowie koło Łomży (woj. podlaskie). W trakcie konwencji wyraził swoje stanowcze zdanie na temat presji ze strony Ukrainy oraz kwestii związanych z tzw. Zielonym Ładem.

Stanowczy sprzeciw wobec presji 

W swojej wypowiedzi Kaczyński podkreślił, że Polska nie może być zmuszana do działań, które byłyby dla niej samobójcze. Powiedział: „Nikt nie może od nas się domagać – nawet w imię przyjaźni, nawet w sytuacji, gdy bohatersko się broni, broniąc także nas – żebyśmy popełniali samobójstwo. A to będzie samobójstwo wsi i Polski.”

Prezes PiS uważa, że istotne jest, aby w relacjach międzynarodowych zachować zdrową równowagę i nie ulegać presji kosztem własnych priorytetów. Doceniając odwagę i determinację w obronie wartości, jednak nie robiąc tego za cenę samounicestwienia.

Zielony Ład jako “pewien rodzaj religii”

Kaczyński wyraził swoje zdanie na temat Zielonego Ładu, określając go jako „pewien rodzaj religii, która dzisiaj jest wyznawana”. Wskazał na osoby, które alarmują o katastrofie klimatycznej, porównując je do tych, którzy krzyczą, że „planeta się pali”. Wśród nich wymienił Rafała Trzaskowskiego.

Rolnicy w Polsce protestują przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi (Green Deal), obawiając się o przyszłość swojego sektora. Główne powody ich sprzeciwu to wymogi unijne, które negatywnie wpływają na prowadzenie działalności i osiąganie zysków.

Wielki marsz w Warszawie

Prezes PiS ogłosił również plany zorganizowania „wielkiego marszu” w Warszawie, który ma nawiązywać do marszu z 11 stycznia. Marszowi towarzyszyć będą „główne żądania” rolników. Jednym z tych żądań jest jednoznaczne odrzucenie Zielonego Ładu oraz działania mające na celu uniknięcie importu zboża z Ukrainy.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia