Szwecja w NATO, obce drony nad Szwecją, przypadek?

Incydenty z dronami w Szwecji są niepokojące i stanowią wyzwanie dla bezpieczeństwa narodowego kraju. Szwedzkie władze prowadzą śledztwo w sprawie tych zdarzeń i starają się ustalić ich przyczynę.

149

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Szwecja w NATO - JAS Gripen w locie
Szwecja w NATO - JAS Gripen w locie

W sobotę w nocy i nad ranem w południowej Szwecji zaobserwowano drony nad kilkoma obiektami chronionymi, w tym lotniskiem w Malmoe i terenem nieczynnej elektrowni jądrowej Barsebaeck. Zgłoszenia o „tajemniczych obiektach latających” napłynęły również z miejscowości Svedala i Ystad, gdzie znajduje się strategiczny port. Czy obce drony nad Szwecją są z Rosji?

Szwecja – Drony nad obiektami strategicznymi

Szwedzka policja poinformowała, że ​​zostały wykonane zdjęcia dronów, które zostaną poddane analizie. W sprawę zaangażowane zostały szwedzkie siły zbrojne, ponieważ istnieje podejrzenie, że za incydentami może stać działalność obcego państwa.

Rzeczniczka policji Sara Andersson przyznała, że ​​”jest to nietypowe”, aby w jednym czasie w tylu miejscach zaobserwowano drony. Nad lotniskiem w Malmoe oraz na terenie nieczynnej elektrowni Barsebaeck istnieje zakaz fotografowania, a na przelot należy mieć zgodę.

Magnus Christiansson ze Szwedzkiej Akademii Obrony w Sztokholmie powiązał incydenty z niedawnym wejściem Szwecji do NATO. W rozmowie z publicznym nadawcą SVT powiedział, że drony mogą być „najtańszym i najłatwiejszym sposobem wzbudzenia strachu i uwagi” po szwedzkiej akcesji do Sojuszu. Christiansson ostrzega, że w najbliższym czasie można spodziewać się podobnych zdarzeń.

Incydenty z dronami w Szwecji są niepokojące i stanowią wyzwanie dla bezpieczeństwa narodowego kraju. Szwedzkie władze prowadzą śledztwo w sprawie tych zdarzeń i starają się ustalić ich przyczynę.

Szwecja w NATO więc jest obiektem zainteresowania służb wywiadowczych, czyich?

W Szwecji zaobserwowano drony nad kilkoma obiektami strategicznymi, co wzbudziło obawy o bezpieczeństwo narodowe kraju. Incydenty mogą być powiązane z niedawnym wejściem Szwecji do NATO. Szwedzkie władze prowadzą śledztwo w sprawie tych zdarzeń. W przeszłości Szwecja była celem wielu aktów szpiegostwa. Oto kilka przykładów:

2017: Dwóch rosyjskich dyplomatów zostało wydalonych ze Szwecji po tym, jak zostali przyłapani na fotografowaniu tajnych obiektów wojskowych.

2018: Szwedzki pracownik służby bezpieczeństwa został skazany za szpiegostwo na rzecz Rosji.

2020: Szwedzki wywiad ostrzegł, że Chiny prowadzą coraz bardziej intensywną działalność szpiegowską w Szwecji.

2022: Szwedzki statek badawczy został ostrzelany przez rosyjskie okręty wojenne na Morzu Bałtyckim.

Oprócz tych konkretnych przykładów, Szwecja regularnie zgłasza przypadki włamań cybernetycznych i innych prób ingerencji ze strony obcych państw.

Szpiegostwo będzie się nasilać

Należy zauważyć, że szpiegostwo jest powszechnym problemem, z którym borykają się wszystkie kraje. Szwecja nie jest wyjątkiem. Jednak ze względu na swoje strategiczne położenie i bliskie stosunki z NATO, Szwecja jest szczególnie narażona na działalność szpiegowską ze strony innych państw.

Szwecja była celem wielu aktów szpiegostwa w przeszłości. Działalność ta jest prowadzona przez różne państwa, w tym Rosję i Chiny. Szwedzki rząd podejmuje kroki, aby przeciwdziałać szpiegostwu, ale jest to trudne zadanie, biorąc pod uwagę powszechny charakter tego problemu. Drony nad Szwecją to dopiero początek.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia