Rząd przedstawia szczegóły programu „Aktywny Rodzic”

Rząd ogłosił szczegóły programu "Aktywny Rodzic", mającego na celu wsparcie rodziców pragnących wrócić do pracy po urodzeniu dziecka.

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rząd ogłosił szczegóły programu
Rząd ogłosił szczegóły programu "Aktywny Rodzic", mającego na celu wsparcie rodziców pragnących wrócić do pracy po urodzeniu dziecka.

Program „Aktywny Rodzic”, mający na celu ułatwienie powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, składać się będzie z trzech filarów wsparcia. Wysokość świadczenia będzie uzależniona od wybranej formy opieki nad dzieckiem.

Szczegóły programu „Aktywny Rodzic”

1. Świadczenie „babciowe”:

  • Wysokość: 1500 zł miesięcznie
  • Dostępne dla: Rodziców, którzy pracują i chcą skorzystać z opieki nad dzieckiem świadczonej przez nianię lub członka rodziny (np. babcię).
  • Warunek: Umowa zawarta z osobą sprawującą opiekę nad dzieckiem.

2. Dotacja na żłobek:

  • Wysokość: 1500 zł miesięcznie
  • Dostępna dla: Rodziców, którzy chcą umieścić dziecko w żłobku.

3. Świadczenie z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego (RKO):

  • Wysokość: 500 zł miesięcznie
  • Dostępne dla: Rodziców, którzy decydują się jednak na pozostanie z dzieckiem w domu.

Definicja aktywności zawodowej:

Minister rodziny i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wyjaśniła, że aktywność zawodowa będzie definiowana jako praca na etacie, umowa zlecenie, działalność gospodarcza lub działalność rolnicza.

Program „Aktywny Rodzic”: kompleksowe wsparcie dla rodziców

Celem programu „Aktywny Rodzic” jest ułatwienie rodzicom powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, a jednocześnie zapewnienie dzieciom najlepszej możliwej opieki.

Program odpowiada na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne formy opieki nad dziećmi. Jednocześnie program uwzględnia konieczność zapewnienia dzieciom optymalnych warunków do rozwoju.

Różnorodność form wsparcia odpowiada na zróżnicowane potrzeby i preferencje rodziców. Wybór odpowiedniego rozwiązania będzie zależeć od indywidualnych potrzeb i możliwości każdego rodzica.

Szczegółowe zasady przyznawania świadczeń są w fazie finalizowania, a program ma ruszyć w najbliższym czasie.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia