Jutro Strajk Generalny rolników – sprawdź na mapie lokalizacje blokad

Warto wcześniej zaplanować swoje jutrzejsze podróże. Dotarcie z punktu A do punktu B, może okazać się niemożliwe.

945

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tędy nie przejedziesz! 200 tysięcy protestujących w Warszawie
Tędy nie przejedziesz! 200 tysięcy protestujących w Warszawie

Jak donoszą media, środowy strajk będzie największym jak dotychczas protwestem polskich rolników. Blokady rolnicze mają pojawić się w ponad 450 miejscach w kraju, a na ciągniki natrafimy na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miast, na autostradach, granicach oraz pod urzędami wojewódzkimi. Strajk Generalny rolników

Do niektórych miast, drogi wjazdowe zostaną całkowicie odcięte. Jak powiedział rzecznik prasowy rolniczej „Solidarności”, Adrian Wawrzyniak – „Będzie to najazd gwiaździsty na każde miasto wojewódzkie. Nie poddamy się dopóki nasze postulaty nie zostaną w pełni zrealizowane. Do miast wjadą ciągniki”.

Mapa blokad podczas Strajku Generalnego rolników

Kliknij w poniższy obrazek.

Z ogromnymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy, poruszający się na co dzień drogami w okolicach Stolicy. Od północy, blokady pojawią sięJabłonnie, Stanisławowie i Nieporęcie. Od wschodu ciągniki napotkamy Zakręcie (Trakt Brzeski), na A2 na węźle Stary Konik i w Majdanie. Na rolników natrafimy również na obwodnicy Warszawy w okolicy Wału Miedzeszyńskiego. Od południa blokady pojawią się na trasie S7 Warszawa-Grójec w Głuchowie. Życie kierowcom utrudnią także protesty na S7 Warszawa-Gdańsk w Kazuniu i DK 579 w Sowiej Woli Folwarcznej w Kampinosie.

Wokół Poznania zaplanowano blokady 40 węzłów komunikacyjnych, w tym na wjazdach i zjazdach autostrady A2 oraz drogach ekspresowych.

W Oleśnicy na Dolnym Śląsku, przewidziano 14 blokad na wszystkich drogach wiodących do miasta.

Bydgoszcz również zostanie objęta rolniczymi protestami. Zablokowane mają być obwodnica, drogi wylotowe z miasta oraz Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki. Uwaga w wielu miejscowościach woj. kujawsko-pomorskiego blokady zgłoszono do 19 kwietnia, np. na jedynym moście przez Wisłę w Fordonie.

Dlaczego rolnicy protestują?

Główne powody protestów zdążyliśmy już poznać, a nowe propozycje, przedstawione rolnikom przez Komisję Europejską, okazały się być niewystarczające. Wciąż nie rozwiązano kwestii importu towarów rolno-spożywczych z państw trzecich, które nie spełniają unijnych norm produkcji. Inną niezwykle ważną kwestią, jest coraz bardziej wątpliwa opłacalność działalności rolniczej, co doprowadziło liczne gospodarstwa do utraty płynności finansowej. Rynek zbóż, to temat rzeka, szczególnie w odniesieniu do południowo wschodnich terenów Polski. Tam minimalna cena pszenicy wynosi już poniżej 600 zł/t, a i tak rolnicy mają problemy z jej sprzedażą w tej cenie.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia