Pomimo kłótni rozsadzających partię od środka, PiS prowadzi w sondażach – ewenement

Wyniki sondaży pokazują, że sytuacja na polskiej scenie politycznej jest dynamiczna i zmienna. PiS odzyskuje pozycję lidera, ale przewaga nad KO jest niewielka.

121

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wybory samorządowe 2024 - urna i napis
wybory samorządowe

PiS znów na czele! Według najnowszego sondażu Pollster dla „Super Expressu”, partia Kaczyńskiego wyprzedziła Koalicję Obywatelską o jeden punkt procentowy. W lutym KO cieszyła się dwupunktową przewagą, co oznacza znaczącą zmianę na polskiej scenie politycznej. PiS prowadzi w sondażach wbrew logice? Takie przypadki były notowane już wcześniej.

PiS prowadzi w sondażach – ewenement

Obecnie PiS może liczyć na 32% poparcia, a KO na 31%. Trzecia Droga traci punkt procentowy w porównaniu z lutym i plasuje się na trzecim miejscu z wynikiem 13,5%. Podobny spadek obserwujemy w przypadku Lewicy (9%). Z kolei Konfederacja zyskuje na popularności, osiągając 9,88%.

Sondaż United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski pokazuje z kolei, że w nadchodzących wyborach samorządowych do sejmików województw PiS i KO wciąż pozostają głównymi rywalami. 29% respondentów zadeklarowało chęć głosowania na PiS, a 28% na KO. Trzecie miejsce zajmuje Trzecia Droga z 13,5% poparciem.

Co to oznacza przed wyborami samorządowymi? niespodziankę

Wyniki sondaży pokazują, że sytuacja na polskiej scenie politycznej jest dynamiczna i zmienna. PiS odzyskuje pozycję lidera, ale przewaga nad KO jest niewielka. Trzecia Droga traci poparcie, a Lewica i Konfederacja walczą o utrzymanie swoich pozycji. Wybory samorządowe w kwietniu będą testem dla wszystkich partii i pokażą, jak Polacy oceniają ich działalność.

Pamiętajmy, że sondaże są jedynie prognozą i nie oddają w pełni rzeczywistych nastrojów społecznych. Ostateczny wynik wyborów zawsze zależy od wielu czynników, a kampania wyborcza może jeszcze wiele zmienić.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia