Czy Cristiano Ronaldo wróci do europejskiej ligi?

Podpisanie przez Cristiano Ronaldo kontraktu z arabskim Al-Nassr dla wielu było szokiem. Tak, ponieważ Portugalczyk znajdował się w na tyle dobrej formie fizycznej, by nadal występować w Europie.

75

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Przygoda Cristiano Ronaldo w saudyjskim klubie Al-Nassr trwa już ponad rok. W związku z czym regularnie pojawiają się pytania o powrót do Europy. Czy można się zatem tego spodziewać? Które kluby mogłyby zatrudnić Portugalczyka? Odpowiadamy.

Cristiano Ronaldo w Al-Nassr – hit, czy kit?

Przejście Cristiano Ronaldo do Arabii Saudyjskiej dla jednych było wielką niespodzianką, a dla innych skokiem na kasę. Oczywiście bajońskie zarobki Portugalczyka są faktem, jednak nie można oceniać występów Ronaldo wyłącznie przez ich pryzmat. Tylko w obecnym sezonie wystąpił on bowiem w 22 spotkaniach ligowych (na 24 możliwe). W spotkaniach w których zdobył aż 23 bramki oraz odnotował 9 asyst. Analizując statystykę warto brać pod uwagę siłę ligi arabskiej, która nie należy oczywiście do najmocniejszych. W ocenie całokształtu przygody Portugalczyka w Arabii należy skupić się jednak nie tylko na statystykach indywidualnych, ale również osiągnięciach drużynowych. Al-Nassr na 10 kolejek przed końcem sezonu traci bowiem aż 12 punktów do Al-Hilal, które pewnie zmierza po tytuł mistrzowski. Bramki Ronaldo nie pozwolą więc zdobyć mistrzostwa, jednak powinny kwalifikacja do azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Czy Cristiano Ronaldo wróci do Europy?

Podpisanie przez Cristiano Ronaldo kontraktu z arabskim Al-Nassr dla wielu było szokiem. Tak, ponieważ Portugalczyk znajdował się w na tyle dobrej formie fizycznej, by nadal występować w Europie. Czy można zatem spodziewać się obecnie jego powrotu do jednej z europejskich lig? Otóż, trudno wyrokować, ponieważ w piłce nożnej wydarzyć może się tak naprawdę wszystko. Jednak warto w tym przypadku zwrócić uwagę na wiek Ronaldo. Portugalczyk skończył bowiem w tym roku 39 lat, w związku z czym nawet mimo przykładania ogromnej wagi do dbania o własne ciało może być zbyt późno na rywalizację z topowymi zawodnikami. Istotne jest także to, że kontrakt Ronaldo wygasa dopiero w czerwcu 2025 roku. Jego wcześniejsze zerwanie oznaczałoby rezygnację z naprawdę dużych pieniędzy.

Które kluby mogłyby chcieć zakontraktować Ronaldo?

W kontekście ewentualnego powrotu Cristiano Ronaldo do Europy należy wziąć pod uwagę także to, które kluby mogłyby być chętne na zakontraktowanie Portugalczyka. Kierując się jego wiekiem oraz ogromnym ego z dużą pewnością można stwierdzić, że trudno byłoby znaleźć taki klub. Klub w ligach TOP5, który chciałby płacić Ronaldo ogromne pieniądze oraz godzić się na uzależnienie od niego całej drużyny. Potwierdzeniem może być fakt, że w momencie zerwania kontraktu z Manchesterem United chętnych na Portugalczyka zwyczajnie nie było. To doprowadziło do podpisania kontraktu w Arabii Saudyjskiej. Obecnie w Europie rozważać można jedynie Sporting Lizbona, który po latach mógłby przyjąć Ronaldo z powrotem. Oczywiście pod warunkiem, że sam piłkarz zgodziłby się na znaczne obniżenie zarobków oraz pogodził się z mniej ważną rolą w drużynie.

Podsumowując należy stwierdzić, że powrót Cristiano Ronaldo do Europy jest obecnie mało prawdopodobny. Oczywiście wszystko może się jeszcze wydarzyć. Podpisanie kontraktu w jednej z europejskich lig z pewnością sprawiłoby, że zakłady sportowe na wydarzenia z udziałem danego klubu cieszyłyby się jeszcze większą popularnością.

————————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia