Gwiazda filmów dla dorosłych ambasadorką fundacji działającej na rzecz rehabilitacji żołnierzy

W ostatnich dniach świat obiegła historia niecodziennej akcji charytatywnej, w której główną rolę odegrała ukraińska gwiazda filmów dla dorosłych, Yulia Senyuk, bardziej znana jako Josephine Jackson.

269

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gwiazda filmów dla dorosłych wspiera weteranów wojennych czy zyskuje sławę kosztem okaleczonych żołnierzy?
Gwiazda filmów dla dorosłych wspiera weteranów wojennych czy zyskuje sławę kosztem okaleczonych żołnierzy?

Aktorka postanowiła wykorzystać swoją popularność do zbierania funduszy na rzecz ukraińskich żołnierzy, którzy stracili kończyny na wojnie z rosyjskim agresorem. Jej zaangażowanie w inicjatywę „Tytanowa Rehabilitacja” wzbudziło zarówno uznanie, jak i kontrowersje.

Gwiazda filmów dla dorosłych wspiera weteranów wojennych

29-letnia Senyuk, urodzona we Lwowie, która zyskała rozgłos jako gwiazdka branży porno, została ambasadorką inicjatywy, która ma na celu wsparcie rehabilitacji ukraińskich weteranów, leczonych w kijowskiej klinice. W ramach swojego zaangażowania, aktorka wzięła udział w dwóch sesjach zdjęciowych z żołnierzami po amputacjach wojennych, przyciągając uwagę społeczeństwa na brak środków na protezy dla wielu Ukraińców.

„Chciałam zwrócić uwagę na problem rehabilitacji po wojennych kontuzjach. Sporo osób zbiera na drony, a o poszkodowanych żołnierzach często się zapomina. Myślę, że udało mi się zaakcentować problem i zmobilizować ludzi do przekazania pieniędzy na protezy” – powiedziała Senyuk portalowi Politico.

Na temat działalności Yulii Senyuk wypowiedział się jeden z weteranów, który stracił obie ręce i nogę w wyniku bitwy o Bachmut. Wyraził wdzięczność za jej wysiłki w przyciąganiu uwagi społeczeństwa do trudności, z jakimi borykają się osoby dotknięte takimi tragediami. Iwanciw podkreślił, że mimo istniejących programów państwowych, brakuje środków na zapewnienie wysokiej jakości protez dla poszkodowanych.

„W kwestii treści, jakie tworzy, nie obchodzi mnie to. To produkt medialny, którego konsumpcja zależy od Ciebie. Julija jest Ukrainką i patriotką” – dodał Iwanciw, sugerując, że jej zaangażowanie w pomoc dla rodaków sprawia, że jest godna wsparcia, niezależnie od jej kariery w „branży rozrywkowej”.

Aktorka filmów dla dorosłych wzięła udział w dwóch sesjach zdjęciowych z żołnierzami po amputacjach wojennych

Pomoc pełna kontrowersji

Jednakże, pomimo pozytywnego oddźwięku ze strony wielu osób, zaangażowanie Senyuk w akcję spotkało się także z krytyką. Konserwatywna część społeczeństwa oskarża aktorkę o „niemoralność” i „pozyskiwanie większego rozgłosu, kosztem okaleczonych żołnierzy”.

Senyuk nie pozostaje obojętna na te zarzuty. Aktorka podkreśla, że jej intencje są czyste i dążą do wspierania potrzebujących. „Na początku nie wiedziałam, jak z nimi rozmawiać. Ale potem postanowiłam po prostu zachowywać się normalnie i nie skupiać niepotrzebnej uwagi na utraconych kończynach. Po prostu pozwoliliśmy sfotografować się” – powiedziała gwiazda filmów dla dorosłych.

Oksana Żołnowicz, minister polityki społecznej Ukrainy, poinformowała, że rząd stara się zapewnić wsparcie potrzebującym, a budżet na pomoc rehabilitacyjną jest znaczący. Jednakże, fundacja podkreśla, że mimo tych środków, nawet 59 tysięcy Ukraińców nadal potrzebuje pilnie protez kończyn, a programy rządowe nie zawsze są w stanie sprostać tym potrzebom.

Pomimo kontrowersji, Senyuk pozostaje aktywna w swoim zaangażowaniu, regularnie uczestnicząc w spotkaniach z pacjentami kliniki protetycznej. Jakie są rzeczywiste motywacje gwiazdy filmów dla dorosłych?

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia