Polskie samoloty poderwane o świcie! Komunikat armii.

3:59 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało komunikat, w którym poinformowano, że w polskiej przestrzeni powietrznej operują polskie i sojusznicze statki powietrzne.

181

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polska poderwała myśliwce. Komunikat armii

W nocy z czwartku na piątek doszło do serii ataków powietrznych Rosji na Ukrainę, wykorzystując lotnictwo o zasięgu dalekim. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych poinformowało o uruchomieniu samolotów do monitorowania przestrzeni powietrznej we wczesnych godzinach porannych. O godzinie 3:59 w piątek Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych wydało oświadczenie, informując, że w polskiej przestrzeni powietrznej działają samoloty polskie i sojusznicze. Zaznaczono, że może to skutkować zwiększonym poziomem hałasu, zwłaszcza w obszarze południowo-wschodnim kraju.

Na platformie X opublikowano wpis, który mówi o intensywnej aktywności lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej w nocy. Powiązano ją z atakami rakietowymi na cele na terytorium Ukrainy. Dowództwo Operacyjne zapewniło, że wszystkie niezbędne procedury mające na celu zabezpieczenie polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a sytuacja jest śledzona na bieżąco.

O godzinie 7:20 Dowództwo Operacyjne wydało kolejne oświadczenie. Powiedziano w nim, że ze względu na zmniejszenie zagrożenia atakami rakietowymi ze strony rosyjskiego lotnictwa na Ukrainę, działania polskiego i sojuszniczego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej zostały zakończone. Siły i środki, które zostały wcześniej uruchomione, wróciły do standardowych działań operacyjnych.

W piątek nad ranem na całym terytorium Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny po wystrzeleniu rakiet manewrujących przez rosyjskie bombowce strategiczne – poinformowała ukraińska agencja Ukrinform. Siły Powietrzne Ukrainy wcześniej zgłosiły, że w obwodzie Murmańsk Federacji Rosyjskiej odnotowano start bombowców strategicznych Tu-95MS z rakietami manewrującymi.


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia