Akcja policji w Holandii – napastnik wziął zakładników

Akcja policji w Holandii zakończona sukcesem - sprawca aresztowany a zakładnicy zwolnieni

83

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

akcja policji w Holandii, grupa uzbrojonych antyterrorystów na miejskiej ulicy
akcja policji w Holandii zakończona powodzeniem

W sobotę 30 marca 2024 roku w Ede rozegrała się dramatyczna akcja policji w Holandii. Około godziny 5:30 rano zamaskowany mężczyzna wtargnął do popularnego klubu nocnego „Café Petticoat Ede” w centrum miasta i wziął na zakładników kilku pracowników.

Według różnych źródeł liczba zakładników wahała się od czterech do pięciu. Na miejsce natychmiast wezwano liczne służby, w tym policję, antyterrorystów, negocjatorów oraz ekspertów od materiałów wybuchowych. Policja otoczyła budynek i utworzyła kordon bezpieczeństwa. Mieszkańcy okolicznych domów zostali ewakuowani, a pociągi do i z Ede odwołane. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele niepokojących informacji i spekulacji na temat motywu napastnika i przebiegu akcji. Burmistrz Ede, René Verhulst, apelował o spokój i nieudostępnianie filmów z miejsca zdarzenia. „W sieci pojawia się wiele nagrań wideo przedstawiających sytuację na miejscu. Apeluję, abyście byli bardzo ostrożni w tej kwestii i nie dzielili się tym. Zakładnicy, którzy są teraz wolni, mają prawo do spokoju i prywatności. Policja również chce dobrze wykonywać swoją pracę” – oświadczył włodarz miasta.

Akcja policji w Holandii zakończona sukcesem

Po kilku godzinach negocjacji, akcja zakończyła się sukcesem. Około godziny 12:30 dwaj mężczyźni, w tym jeden w kominiarce, opuścili budynek z podniesionymi rękami. Jeden z nich został natychmiast zakuty w kajdanki przez policję. Wkrótce potem potwierdzono, że wszyscy zakładnicy zostali uwolnieni, a sprawcę zatrzymano. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Burmistrz Ede podziękował służbom za szybką i sprawną reakcję, a mieszkańcom miasta za cierpliwość i zrozumienie. „Dzięki szybkiej i dobrej akcji wszystkich służb ratowniczych wszyscy czterej zakładnicy mogli opuścić budynek bez szwanku” – czytamy w oświadczeniu na stronie miasta.

Dokładny motyw działania napastnika nie jest jeszcze znany. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie. Bada się m.in. wątek terrorystyczny, ale na razie nie ma dowodów na to, że atak był motywowany politycznie lub religijnie.

Sytuacja w Ede

Akcja policji w Holandii pokazuje, jak ważne jest sprawne działanie służb w razie nagłych wypadków. Szybka reakcja policji i negocjatorów uratowała życie zakładników. Warto również zwrócić uwagę na odpowiedzialność mieszkańców miasta, którzy zastosowali się do zaleceń i nie utrudniali akcji służb.

Akcja w Ede była szeroko komentowana w mediach holenderskich i międzynarodowych. Podkreślano profesjonalizm służb i chwalono je za uratowanie zakładników. Zwracano również uwagę na to, że tego typu sytuacje mogą się zdarzyć wszędzie i ważne jest, aby być na nie przygotowanym. Podkreślano znaczenie szkoleń i ćwiczeń dla służb ratunkowych, a także dla mieszkańców. Niektóre media krytykowały władze za brak informacji w pierwszych godzinach akcji. Pojawiły się również głosy na temat potrzeby zaostrzenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa w klubach nocnych.

Poznaj najbardziej niebezpieczne miasta świata.

Odwiedź też restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Oferuje ona pyszne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia