Zawodniczki reprezentacji Holandii rezygnują z kadry narodowej, gdyż mają dość udziału mężczyzny!

Aileen de Graaf i Anca Zijlstra uważają za skandal i uderzenie w zasady fair play jakim jest udział w grze mężczyzny który twierdzi, że jest kobietą. Zawodniczki reprezentacji Holandii w grze w darta (rzutki), w proteście rezygnują z występów w drużynie narodowej.

160

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zawodniczki reprezentacji Holandii rezygnują z kadry narodowej, gdyż mają dość udziału mężczyzny! foto.prodarts europe.com Anca Zijlstra
Zawodniczki reprezentacji Holandii rezygnują z kadry narodowej, gdyż mają dość udziału mężczyzny! foto.prodarts europe.com Anca Zijlstra

Zawodniczki reprezentacji Holandii w grze w darta (rzutki), rezygnują z występów w drużynie narodowej w proteście przeciwko udziałowi w grze mężczyzny, który twierdzi, że jest kobietą. Jest nim Noa-Lynn van Leuven. Aileen de Graaf i Anca Zijlstra uważają to za skandal i uderzenie w zasady fair play.

Obie zawodniczki zrezygnowały z zawodów, w momencie gdy zapisał się do nich dewiant udający kobietę (tzw. “trans”). Zijlstra uważa, że ​​warunki gry powinny być równe i uczciwe. Obecność biologicznego mężczyzny w kobiecej drużynie jest oczywiście niesprawiedliwa.

Zawodniczki reprezentacji Holandii Aileen de Graaf i Anca Zijlstra rezygnują z gry

Anca Zijlstra w poście na Facebooku napisała: „Jeśli czujesz wstyd związany z grą w holenderskiej reprezentacji, bo w kobiecym zespole gra biologiczny mężczyzna, to znaczy, że trzeba odejść. Próbowałam to zaakceptować, ale nie jestem w stanie. Uważam, że warunki gry powinny być równe i uczciwe. Koniec końców ciężko pracowałyśmy, by być istotnymi i konkurencyjnymi w tym sporcie„. W dalszym ciągu wypowiedzi na ten temat możemy się dowiedzieć że: „Mam szczerą nadzieję, że ludzie opamiętają się w tej kwestii. Gra dla naszego kraju zawsze była dla mnie zaszczytem i będę otwarta na powrót do reprezentacji. Decyzja nie była łatwa – wszak po raz pierwszy holenderską koszulkę założyłam w 1991 roku„.

Drugą czołową zawodniczką kadry Holandii popierającą stanowisko Zijlstry jest Aileen De Graaf. Jej wypowiedź jest nieco łagodniejsza mówiąc że, „nie ma nic przeciwko transpłciowym osobom„, dodając że ​​płeć biologiczna powinna determinować kategorię gry. Odpowiadając na stanowisko koleżanki z kadry, napisała: „Jestem z ciebie dumna. Są takie momenty, w których musisz podejmować decyzje – zwłaszcza wtedy, gdy coś jest niezgodne z twoimi odczuciami. Musisz robić to, co czujesz, że jest właściwe – stąd też i moja decyzja o opuszczeniu holenderskiej drużyny„.

Posty Zijlstry i De Graaf wywołały ogromne zamieszanie w środowisku rzutek. W komentarzach pod rezygnacją zawodniczek kadry Holandii pojawiły się słowa wsparcia m. in. od Lorraine Hyde, Jo Clements czy Rossa Montgomery’ego. Udział dewianta w zawodach kobiecych wspierają przede wszystkim skrajni lewacy.

Dewiant seksualny Van Leuven przeszedł tzw. “tranzycję” 10 lat temu co oznacza że zgodnie z regulaminem PDC (Professional Darts Corporation) może brać udział w kobiecych turniejach. W tym roku wygrał dwa turnieje, pokonując m.in. Fallon Sherrock i Beau Greaves, będących absolutną czołówkę kobiecych rzutek (dart).

Jest to kolejna dyscyplina sportu w której taka sytuacja wywołuje burzę. Wcześniej lekkoatletyka, a teraz dart zadaje sobie pytania i skłania do refleksji nad kwestią równości w sporcie. Kiedy nastąpi czas aby się opamiętać i powrócić do organizowania zawodów dla mężczyzn i kobiet jak było dawniej.

Dart - Zawodniczki reprezentacji Holandii rezygnują z kadry narodowej, gdyż mają dość udziału mężczyzny!
Dart – Zawodniczki reprezentacji Holandii rezygnują z kadry narodowej, gdyż mają dość udziału mężczyzny!

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku zdjęć. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia