Tragedia na torze Hockenheim: 21-letni motocyklista zginął podczas wyścigu

21-letni Troy Beinlich zginął w tragicznym wypadku podczas wyścigu motocyklowego Racefoxx 1000km na torze Hockenheim w Niemczech.

206

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

21-letni motocyklista zginął podczas wyścigu. Troy Beinlich na zdjęciu po lewej
21-letni motocyklista zginął podczas wyścigu. Troy Beinlich na zdjęciu po lewej

Wypadek wydarzył się w niedzielę, 31 marca 2024 roku, podczas inauguracyjnego wyścigu sezonu długodystansowego pucharu Niemiec.

Tragedia na torze Hockenheim

Tragedia wstrząsnęła światem motosportu, gdy na torze Hockenheim zginął 21-letni Troy Beinlich podczas wyścigu Racefoxx 1000km. Beinlich spadł z motocykla i został uderzony przez dwóch innych zawodników. Ratownicy natychmiast rozpoczęli reanimację, ale obrażenia okazały się śmiertelne.

„Niestety, w trakcie wyścigu Racefoxx 1000km doszło do poważnego wypadku. Pomimo wszelkich wysiłków służb ratunkowych i personelu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na torze, pomoc dla naszego kolegi dotarła za późno. Jesteśmy niezwykle smutni z tego powodu, że nasz sport poniósł taką olbrzymią stratę” – możemy przeczytać w oświadczeniu organizatorów wyścigu na Hockenheim.

Z powodu tragedii, organizatorzy wyścigu odwołali pozostałą część zawodów. Inauguracyjny wyścig sezonu w ramach długodystansowego pucharu Niemiec został ostatecznie odwołany bez wyłonienia zwycięzcy.

Beinlich brał udział w Racefoxx 1000km, aby przygotować się do startu w międzynarodowych mistrzostwach kraju IDM w sezonie 2024. Wcześniej ścigał się w klasie Supersport 300, a w wolnym czasie jeździł na rowerze i trenował motocross.

Organizatorzy wyścigu złożyli kondolencje rodzinie i przyjaciołom Beinlicha: „Jesteśmy niezwykle smutni z powodu tej tragedii. Nasz sport poniósł olbrzymią stratę. Ze względu na szacunek dla rodziny i przyjaciół nie możemy i nie chcemy podawać szczegółów tragedii. Prosimy o zrozumienie i zapewnienie członkom rodziny Troya czasu na żałobę.”

Śmierć Troya Beinlicha to ogromna strata dla motosportu. Młody zawodnik miał przed sobą obiecującą karierę.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia