Najbardziej pijani członkowie komisji – ranking, Płock na prowadzeniu

Najbardziej pijani członkowie komisji - ranking opracowany zgodnie z danymi z Policji - do każdego przypadku byli wezwani funkcjonariusze

627

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najbardziej pijani członkowie komisji
Najbardziej pijani członkowie komisji - Płock na prowadzeniu

Zgłoszenia o członkach obwodowych komisji wyborczych pod wpływem alkoholu podczas wyborów samorządowych w Polsce to już norma. Niestety rzucają one cień na proces demokratyczny i wywołują pytania o normy obowiązujące wśród osób odpowiedzialnych za przeprowadzenie wyborów.

Cud przemienienia wzlotu w upadek

Incydent z Płocka, gdzie członkini komisji miała prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, jest szczególnie niepokojący. Analogiczna sytuacja miała miejsce w Białymstoku, gdzie przewodniczący komisji był pod wpływem alkoholu. Tego rodzaju zdarzenia, choć odosobnione, mogą podważać zaufanie obywateli do transparentności i rzetelności wyborczego procesu.

Istotne jest, że obie osoby zostały wykluczone z pracy w komisjach, a policja podjęła odpowiednie kroki prawne. Jednakże, fakt, że musiały zostać podjęte interwencje daje do myślenia. W pierwszej kolejności, wskazuje na konieczność wzmocnienia nadzoru nad selekcją i przygotowaniem członków komisji wyborczych. Ważne jest, aby wszyscy członkowie komisji byli w pełni zdolni do pełnienia swoich funkcji, co gwarantuje sprawiedliwość i uczciwość procesu wyborczego.

Poza incydentami związanymi z alkoholem, odnotowano również inne naruszenia ciszy wyborczej oraz zniszczenia materiałów wyborczych w różnych częściach kraju. Takie zachowania nie tylko zakłócają spokój przedwyborczy, ale również wpływają na wolność wyborczą poprzez ograniczanie dostępu wyborców do informacji o kandydatach.

Ranking pijanych Komisji Wyborczych

  1. Członkini komisji wyborczej w Płocku: Miała blisko 3,5 promila alkoholu we krwi .
  2. Przewodniczący komisji wyborczej w Białymstoku: Miał 1,8 promila alkoholu 
  3. Przewodniczący komisji wyborczej w Jeżewie Starym (podlaskie): Był pod wpływem alkoholu i miał blisko 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu więc zgodnie z taryfikatorem był jedynie pod wpływem.

W odpowiedzi na te wyzwania, organy ścigania i odpowiedzialne instytucje muszą zapewnić skuteczny monitoring i szybką reakcję na wszelkie próby zakłócenia porządku wyborczego. Ważne jest, aby społeczeństwo mogło mieć pełne zaufanie do procesu wyborczego, co jest fundamentalne dla zachowania demokracji i legitymacji wybranych władz.

Podsumowując, incydenty te rzucają światło na potrzebę bardziej rygorystycznych procedur wyborczych i lepszego przygotowania członków komisji, aby zapewnić, że wybory przebiegają w sposób zorganizowany, transparentny i wolny od wpływu substancji psychoaktywnych.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowaliśmy go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe a jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia