Grzegorz Braun usłyszał zarzuty – chodzi o zeszłoroczne incydenty

Wczoraj prokuratura postawiła posłowi Konfederacji szereg zarzutów - Grzegorz Braun zasłania się immunitetem

87

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Grzegorz Braun usłuszał zarzuty, Grzegorz Braun na mównicy sejmowej
Grzegorz Braun usłyszał zarzuty - zasłania się immunitetem

Wczoraj poseł Konfederacji Grzegorz Braun usłyszał zarzuty. Chodzi o incydenty, które spowodował pod koniec zeszłego roku.

Poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, został oskarżony we wtorek o różne przewinienia, w tym znieważenie grupy osób na tle religijnym na terenie Sejmu RP. Według zarzutów, jednym z incydentów było zgaszenie gaśnicą świec chanukowych. „9 kwietnia br. poseł na Sejm RP, Grzegorz B., usłyszał zarzuty w toku śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie,” powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, prok. Szymon Banna. Prokuratorskie zarzuty obejmują także naruszenie nietykalności cielesnej Łukasza Szumowskiego podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych, stosowanie przemocy fizycznej w celu wymuszenia określonego zachowania oraz pomówienie go za pomocą mediów, sugerując że był on pod wpływem alkoholu, Zdaniem prokuratury mogło to negatywnie wpłynąć na wizerunek publiczny pomówionego. Dodatkowo, Grzegorzowi Braunowi zarzuca się uszkodzenie choinki bożonarodzeniowej, sprzętu nagłaśniającego oraz naruszenie miru domowego poprzez nieopuszczenie Niemieckiego Instytutu Historycznego.

Grzegorz Braun usłyszał zarzuty – wydarzenia 12 Grudnia 2023 roku

Grzegorz Braun zgasił świece chanukowe 12 grudnia zeszłego roku, używając gaśnicy proszkowej podczas uroczystości w Sejmie. Następnie pojawił się na mównicy sejmowej w czasie, gdy obradom przewodniczył wicemarszałek Krzysztof Bosak. Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, przejął prowadzenie posiedzenia, wykluczając posła Konfederacji z obrad i zapowiadając skierowanie wniosku do prokuratury o zakłócanie obrządku religijnego. Szymon Hołownia ogłosił także, że Prezydium Sejmu ukarało Grzegorza Brauna odebraniem połowy uposażenia na 3 miesiące oraz całej diety na pół roku.

Całe wydarzenie spotkało się z negatywną reakcją środowisk żydowskich. Zorganizowano jednak oficjalną uroczystość, podczas której świece chanukowe na nowo zapłonęły w Sejmie. Potem sprawa ucichła, aby wczoraj znaleźć swój finał w warszawskiej prokuraturze. Grzegorz Braun jednak nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień przed prokuratorem.

Poseł Konfederacji o sprawie

Grzegorz Braun usłyszał zarzuty, jednak nie przyznał się do nich i odmówił wyjaśnień. „Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień,” stwierdził prok. Banna. Tego samego dnia poseł Braun skomentował stawiane zarzuty za pośrednictwem serwisu X (Twitter), sugerując konieczność ponownego odebrania mu immunitetu. „A owszem, usłyszałem zarzuty – ale niedokładnie takie, jak te przesłane w styczniu przez Prokuraturę Krajową do Kancelarii Sejmu – ergo, na moje wyczucie prawne, całą procedurę uchylania immunitetu wypada powtórzyć” – napisał. Poseł nie odniósł się jednak w żaden sposób do incydentów, które spowodował w zeszłym roku. Można więc stwierdzić, że kwestia odebrania mu immunitetu jest dla niego sprawą najważniejszą. Może zatem twierdzi też, że będąc posłem RP, powinien czuć się bezkarnie i publicznie wyrażać swoją pogardę dla mniejszości religijnych i etnicznych.

Nietypowo w zeszłym roku na incydent z udziałem posła Konfederacji zdecydowali się zareagować łódzcy Żydzi. Pisaliśmy o tym tutaj.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia