Rada nadzorcza za dobry wynik, nawet 50tys na miesiąc

Rada nadzorcza za dobry wynik, nawet 50tys na miesiąc, tyle dostaniesz jeśli wygrasz wybory do rady sejmiku

336

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Etyka to takie archaiczne słowo, pochodzi z greki więc prezes udaje Greka ale daje sobie podwyżkę bo to PWPW fabryka pieniędzy
Etyka to takie archaiczne słowo, pochodzi z greki więc prezes udaje Greka ale daje sobie podwyżkę bo to PWPW fabryka pieniędzy

Czy chciałbyś wystartować w wyborach samorządowych, nie, nie wszyscy chcą. Jak ich zachęcić by partia rządziła sejmikiem? Przypomnę że samorząd wojewódzki to ogromna władza i kasa. No więc jeśli członkowie partii zostaną wybrani do rady województwa to wtedy zostaną członkami rad nadzorczych. Jakich? kogo to obchodzi ważne że z pensją od 10tys zł miesięcznie w górę. Co tam będą robić? Co miesiąc przyjadą podpisać listę bo to muszą osobiście zrobić. Dobre, co? Rada nadzorcza jest łupem wyborczym? a my? my pracujmy na nich.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy nawet rada nadzorcza

Wszyscy byli wice województwa śląskiego z PiS usunięci z państwowych spółek – ustaliła Wirtualna Polska. Wszyscy trafili na te stanowiska po zmianach w sejmiku regionalnym. Wojciech Kałuża, Dariusz Starzycki, Izabela Domogała i Beata Białowąs, politycy związani z PiS, którzy po wyborach samorządowych w 2018 roku zostali wicemarszałkami województwa śląskiego, a później zasiedli w zarządach państwowych spółek, zostali z nich zwolnieni.

O Wojciechu Kałuży pisano nieraz, jako o postaci barwnej i kontrowersyjnej. Po przejściu z Koalicji Obywatelskiej do PiS i oddaniu partii władzy na Śląsku, Kałuża, okrzyknięty zdrajcą, ponownie został radnym wojewódzkim. Tym razem jako „jedynka” na liście PiS zdobył blisko 28 tys. głosów, co było najlepszym wynikiem w okręgu. Po utracie większości przez Zjednoczoną Prawicę i stracie stanowiska, PiS zapewniło mu „miękkie lądowanie” na państwowej posadzie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej z pensją ponad 50 tys. zł miesięcznie. Po ostatnich wyborach parlamentarnych, jego zwolnienie z JSW było jedną z pierwszych decyzji nowego kierownictwa resortu aktywów państwowych.

PiS czyli pensja i szacunek – to jest życie

Podobne losy spotkały jego kolegów. Dariusz Starzycki, były wiceprezydent Jaworzna i wicemarszałek, został wiceprezesem Tauron Serwis w grudniu 2022, ale został odwołany z zarządu spółki dwa tygodnie temu. Nadal pozostaje radnym w sejmiku z listy PiS.

Beata Białowąs, związana z Suwerenną Polską, do końca lutego 2023 roku pełniła funkcję wiceprezeski Tauron Ekoenergia. Straciła jednak stanowisko, a jej nazwisko zniknęło ze strony spółki. Białowąs również kontynuuje pracę jako radna PiS w sejmiku.

Izabela Domogała została w marcu 2023 roku wiceprezeską Tauron Inwestycje, ale została odwołana 11 kwietnia tego roku. W ostatnich wyborach kandydowała do rady gminy Świerklaniec, ale nie uzyskała mandatu. Dodajmy, że Starzycki, Białowąs i Domogała również bez sukcesu startowali do Sejmu z list PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany go przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształtowaniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia