Domowa pielęgnacja włosów – co zrobić, by cieszyć się piękną fryzurą?

Domowa pielęgnacja włosów w kilku krokach - co musisz wiedzieć na początek? nasz poradnik jak dbać o piękne włosy

131

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Domowa pielęgnacja włosów - poradnik internetowy
Domowa pielęgnacja włosów - poradnik internetowy

Twoje włosy nie są tak zdrowe i lśniące, jak dawniej? A może brakuje im życia i energii, a stworzenie każdej fryzury zajmuje bardzo dużo czasu? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiadasz twierdząco to znaczy, że nie wykonujesz domowej pielęgnacji w prawidłowy sposób. Zamiast błędów, które popełniasz lepiej sięgnij po skuteczne sposoby na domową pielęgnację włosów z nastawieniem na ich intensywne odżywienie. Niech Twoje włosy lśnią, jak nigdy dotąd.

Domowa pielęgnacja włosów w kilku krokach – co musisz wiedzieć na początek?

Aby jakakolwiek z wybranych metod pielęgnacji włosów mogła spełniać kluczową rolę odżywienia i regeneracji konieczne jest sięgnięcie po niezawodne produkty. Przede wszystkim powinny one uwzględniać charakter naszych włosów i rodzaj kosmków. Nie każda fryzura nadaje się do konkretnej pielęgnacji. Ta powinna być niejako spersonalizowana konkretnie pod nasze potrzeby, by mogła wspomóc konkretne właściwości odżywienia lub pełnej regeneracji.

Niestety nie każda z nas bierze te wskazówki pod uwagę. Wręcz przeciwnie często sięgamy po przypadkowe produkty, które mają się nijak do konkretnego rodzaju włosa. Dlatego w swojej domowej pielęgnacji miej na uwadze stworzenie spersonalizowanego zestawu o działaniu naprawczym i odbudowującym. Co na pewno musisz uwzględnić w takim działaniu?

Niekiedy trzeba włosy mocno zregenerować. Wówczas dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po szampony ziołowe o skoncentrowanej formule. Szampon z pokrzywy, ze skrzypem polnym lub innym dobroczynnym składnikiem potrafi korzystnie wpłynąć na wzrost włosów i ich ogólne wzmocnienie. To jednak nie wszystko. 

Bo do konkretnego szamponu należy dobrać również odżywkę. Taki duet jest obowiązkowym kompanem w pielęgnacji każdego typu włosów. Dobierając konkretne produkty zawsze miej na uwadze to, by były to kosmetyki z ziołową podstawą i konkretnym, bogatym składem. 

Maski do włosów i dodatkowe kosmetyki, które też warto znać!

Maska do włosów to must have, który warto mieć w swojej kosmetyczce. Zastosowana raz na jakiś czas sprawi, że włosy zaprezentują się zupełnie inaczej, niż do tej pory. Co więcej włosy po zastosowaniu maski są też delikatniejsze, miękkie i miłe w dotyku. Taki zabieg z zastosowaniem odżywczej maski powinnaś sobie zapewnić przynajmniej raz na tydzień. 

Dodatkowym wsparciem w pielęgnacji włosa będzie także zastosowanie konkretnej suplementacji, serum, peelingu do skóry głowy i innych świetnych rozwiązań kosmetycznych, które pojawiają się w coraz szerszej ofercie.

Jeśli jednak chcesz mieć piękne włosy i zależy Ci na tym, by zdrowo rosły to zawsze miej na uwadze właściwie dobraną dietę, bogatą w pełnowartościowe produkty, jak również możliwe unikanie stresu i używek. Dla zdrowia Twoich włosów powinnaś także właściwie się nawadniać oraz uprawiać aktywność fizyczną. Pamiętaj, że zdrowe włosy to bowiem nie tylko pielęgnacja, ale także całokształt składający się na ogólne poczucie zdrowia fizycznego. 

Po więcej informacji sięgnij także tutaj: https://ohmyhair.com.pl/

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia