Nadchodzą chude lata dla ojca Tadeusza

Nadchodzą chude lata dla ojca Tadeusza i Radia Maryja, milionowe dotacje umykają jak zające po polu a nowe władze są inne od poprzednich

584

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ojciec Tadeusz Rydzyk i samochody
Ojciec Tadeusz w pełnej krasie

Czy dla Radia Maryja i ojca Tadeusza Rydzyka nadchodzą chude lata? Wydaje się, że zmiany polityczne w Toruniu mogą oznaczać nowe wyzwania dla tej rozgłośni. Nowo wybrany prezydent Torunia, Paweł Gulewski z Koalicji Obywatelskiej, wyraża sceptycyzm wobec działalności Radia Maryja. To zapowiada mniej sprzyjającą atmosferę dla redemptorystów, którzy od początku istnienia stacji cieszyli się stabilnym wsparciem w mieście.

Milionowe dotacje umykają w dal, czy wierni zrzucą się osobiście?

Pod rządami Michała Zaleskiego, który pełnił funkcję prezydenta od 2002 roku, Radio Maryja rozkwitło. Często gościło na swoich urodzinach i innych wydarzeniach ówczesnego prezydenta. Jednak w wyniku ostatnich wyborów samorządowych, gdzie Koalicja Obywatelska zdobyła większość w radzie miasta, a Gulewski przejął stery władzy, zaczyna się nowy rozdział. Poseł PiS, Krzysztof Szczucki, wyraża niepokój, sugerując, że działania Gulewskiego mogą prowadzić do wzniecania sporów światopoglądowych.

Szczucki podkreśla, że w przeszłości Radio Maryja, mające wsparcie wśród lokalnej społeczności, stanowiło ważny element toruńskiego krajobrazu kulturalnego. Inny parlamentarzysta, Janusz Kowalski, przekonuje, że ataki na środowisko Radia Maryja mogłyby być politycznie ryzykowne. Wskazuje na znaczący wpływ tej instytucji na lokalną społeczność.

Kowalski dodaje, że wspieranie Radia Maryja i związanej z nim telewizji Trwam, powinno być w interesie każdego prezydenta Torunia, podobnie jak wspieranie paulinów na Jasnej Górze jest obowiązkiem prezydenta Częstochowy. Zdaniem parlamentarzysty, działalność Radia Maryja i o. Rydzyka jest istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój miasta, nie tylko przez uczelnię czy muzeum, ale również jako ważny element społeczny i kulturalny.

Nowe władze Torunia mogą jednak ulec czarowi ojca Dyrektora

W kontekście tych zmian, mieszkańcy Torunia i obserwatorzy polityczni z pewnością będą śledzić, jak nowe zarządzanie miastem wpłynie na przyszłość Radia Maryja. Bez względu na zmiany polityczne, można spodziewać się, że debata na temat roli i wpływu tej rozgłośni będzie trwała.

———————-

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Nasi czytelnicy dają nam wiarę w sens tego co robimy.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i kształtowania osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia