Wójt gminy Dorohusk rozwiązał protest dostał gnojowicę

Wojciech Sawa znany jest ze "wspierania Ukrainy kosztem Polaków" jak również "z ochrony interesów firm z tego kraju". Przed bramą jego posesji rozlana została spora ilość gnojowicy oraz zapłonęły opony.

178

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wójt gminy Dorohusk rozwiązał protest dostał gnojowicę. strajk rolników w Dorohusku
Wójt gminy Dorohusk rozwiązał protest dostał gnojowicę. strajk rolników w Dorohusku

Wojciech Sawa wójt gminy Dorohusk rozwiązał protest odbywający się przed przejściem granicznym w Dorohusku. Decyzja którą podjął spotkała się z reakcją ze strony rolników. Decyzję o zakończeniu protestu przekazano rolnikom ustnie przez przedstawiciela gminy. W ciągu najbliższych 72 godzin ma zostać przekazana na piśmie. Protestujący rolnicy mają 7 dni na odwołanie się od decyzji do Sądu Okręgowego w Lublinie. Rolnicy, dowiadując się o krokach wójta, nie zamierzali czekać na złożenie formalnego odwołania. Jak dowiadujemy się od kom. Ewy Czyż z chełmskiej policji  „Podczas rozchodzenia się uczestników protestu doszło do zapalenia się kilku bel słomy, które znajdowały się w miejscu manifestacji. Przyjechała straż pożarna i ugasiła ogień” – przekazała kom. Ewa Czyż z chełmskiej policji „. Przywrócono ruch pojazdów.

Przewodniczący protestu rolników w Dorohusku, Marcin Wilgos, powiedział PAP, że zamierza złożyć odwołanie w tej sprawie. ” Nie odwołując się, wychodziłoby na to, że godzimy się na decyzję wójta”.

Wójt gminy Dorohusk argumentuje że podjął decyzję o zakończeniu protestu rolników ponieważ przynosi straty, które ponoszą przedsiębiorcy z regionu, a także obawia się o utrzymanie miejsc pracy przez mieszkańców. „Wydałem decyzję o rozwiązaniu protestu rolników przed przejściem w Dorohusku ze względu na straty przedsiębiorców z naszego regionu, jak i ze względu na mieszkańców, bo jest bardzo duże ryzyko utraty przez nich pracy w różnego rodzaju firmach związanych z przejściem granicznym. Tym bardziej że protest nie przynosi żadnego efektu”. Wojciech Sawa przypomina że protesty na granicy w Dorohusku trwają od października 2022 roku, kiedy granicę blokowali przewoźnicy, a obecni czas przyszedł na rolników.

Rolnicy rozlali gnojowice, wójt gminy Dorohusk został doceniony. Interweniowała policja

Jak twierdzą rolnicy, wójt gminy w Dorohusku Wojciech Sawa znany jest ze „wspierania Ukrainy kosztem Polaków” jak również „z ochrony interesów firm z tego kraju”. Rozwiązując protest rolników przy granicy pokazał że właśnie tak jest. Protestujący przypomnieli też że „Tak Tusk, który w czasie kampanii wyborczej obiecał polskim rolnikom pomoc w związku z napływem ukraińskiego syfu (jak sam określił) chroni polskiego chłopa i rynku przed napływem „towarów” z Ukrainy”.

W podziękowaniu za działanie wobec rolników kilka osób pojawiło się przed domem Wojciecha Sawy. Według informacji lublin112.pl „Przed bramą jego posesji rozlana została spora ilość gnojowicy oraz zapłonęły opony. To za rozwiązanie protestu. Napiętnujemy wszystkich, którzy działają antypolsko” tak argumentował jeden z rolników.

Jak zwykle w takich sytuacjach na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja.

Zapraszam do lektury Protest rolników – „Wizyta z małą niespodzianką” od 4 kwietnia

Płonące opony i bele siana. Wójt gminy Dorohusk rozwiązał protest dostał gnojowicę
Płonące opony i bele siana. Wójt gminy Dorohusk rozwiązał protest dostał gnojowicę

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia