Wyłudził ponad 200 tysięcy złotych. Podawał się za różne kobiety w kryzysie finansowym

Policja zatrzymała oszusta podszywającego się pod kobiety na platformie randkowej.

121

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wyłudził ponad 200 tysięcy złotych. Żerował na mężczyznach szukających miłości. Kadr z filmu:
Wyłudził ponad 200 tysięcy złotych. Żerował na mężczyznach szukających miłości. Kadr z filmu: "Robin Hood: Faceci w rajtuzach"

Mężczyzna oszukał dziesiątki mężczyzn na kwotę przekraczającą 200 tysięcy złotych, podszywając się pod kobiety potrzebujące pomocy materialnej.

Wyłudził ponad 200 tysięcy złotych. Żerował na mężczyznach szukających miłości

Mężczyzna działał od końca 2022 roku na jednej z popularnych platform randkowych. Zakładał fałszywe profile kobiet, dzięki którym nawiązywał kontakt z potencjalnymi partnerami. Po zdobyciu ich zaufania, opowiadał wymyślone historie o trudnej sytuacji życiowej i prosił o pomoc finansową.

Niestety, wiele osób dało się nabrać na te historie i przelewało mężczyźnie pieniądze. Oszust był bardzo przebiegły i potrafił wzbudzić w ofiarach litość i chęć niesienia pomocy. W ciągu niespełna dwóch lat zdołał oszukać dziesiątki osób na łączną kwotę ponad 200 tys. złotych.

„Skala i liczba oszustw podejrzanego jest zatrważająca, tym bardziej że doszło do nich w warunkach recydywy.” – powiedział st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

„Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na działanie w warunkach recydywy, kara może sięgnąć nawet 12 lat” – dodał oficer.

Ostrożnie z internetową miłością

Podejrzany często zmieniał miejsce pobytu, co utrudniało możliwość jego szybkiego zlokalizowania. Jednak bielscy mundurowi nie poddali się i namierzyli go w Bydgoszczy, gdzie przebywał w jednym z hoteli. Po zatrzymaniu mężczyzna został przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, a następnie doprowadzony do prokuratury celem przesłuchania.

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej na wniosek prokuratora zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

„Ten przypadek doskonale ilustruje, że obraz i wiadomości przedstawiane w wirtualnym świecie nie zawsze pokrywają się ze stanem faktycznym.” – przestrzegają bielscy policjanci. „Apelujemy o ostrożność, zanim powierzymy komuś swoje pieniądze bądź uczucia w internecie” – dodają.

Policja zachęca również wszystkich użytkowników platform randkowych do zgłaszania podejrzanych zachowań oraz do sprawdzania tożsamości osób, z którymi nawiązują kontakt.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia