Milionerka Małgorzata Sadurska bez pracy?

To nie pierwszy raz, kiedy stanowiska obsadzane były według klucza partyjnego. Ani doświadczenie, ani wykształcenie nie były potrzebne.

145

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Małgorzata Sadurska - uśmiechnięta pani z krótkimi, ciemnymi włosami siedzi na sofie. Granatowa, rozpięta marynarka, na nosie okulary.
Małgorzata Sadurska (fot:prezydent.pl)

Była szefowa kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy w latach 2015÷2017, z pewnością nie spodziewała się takiego obrotu sprawy. Po objęciu w 2017 roku intratnej posady w naszym narodowym gigancie ubezpieczeniowym PZU. Pomimo braku biznesowego doświadczenia i praktyki (z wykształcenia jest prawnikiem) była członkiem zarządu. Natomiast w kwietniu 2022 roku, Sadurska dodatkowo objęła stanowisko dyrektora w PZU Życie. Małgorzata Sadurska

Małgorzaty Sadurskiej droga do milionów

Ponieważ obecna fala zmian kadrowych w spółkach skarbu państwa dotarła również do PZU, 23 lutego bieżącego roku, rada nadzorcza spółki odwołała ze składu zarządu pełniącą funkcję prezesa Beatę Kozłowską-Chyłę. Oraz członków zarządu: Ernesta Bejdę, Małgorzatę Kot, Krzysztofa Kozłowskiego, Piotra Nowaka i Małgorzatę Sadurską.

Według raportu rocznego PZU, Małgorzata Sadurska zarobiła w ubiegłym roku, łącznie 2 mln 530 tys. zł. Na tę kwotę składa się 1,01 mln zł wynagrodzenia zmiennego za lata 2019÷2022 oraz tzw. świadczenia niepieniężne w wysokości 319 tys. zł. Jeśli weźmiemy pod uwagę ustalenia Wirtualnej Polski, to od roku 2017 do 2022, pani Sadurska zarobiła w PZU 9,316 mln zł. Summa summarum, przez cały okres zatrudnienia w PZU zarobiła niemal 12 mln zł. Do tego dojdzie jeszcze trzymiesięczna odprawa oraz kasa z tytułu zakazu konkurencji (do sześciu miesięcy).

Nieudany powrót Małgorzaty Sadurskiej do Lublina

Po utracie stanowiska pani Sadurska postanowiła powrócić do swojego poprzedniego miejsca zatrudnienia, w którym przebywała na urlopie bezpłatnym od 2002 roku. Pomimo, że Małgorzata Sadurska wyraziła chęć powrotu na to samo bądź równorzędne stanowisko, okazało się to niemożliwe. Otóż jak oznajmił kierownik Referatu Promocji Usług i Analiz w Miejskim Urzędzie Pracy w Lublinie, dr Michał Wójcik, z dniem 6 marca 2024 roku umowa o pracę z panią Małgorzatą Sadurską została rozwiązana.

Jak żyć panie prezesie?

Mogłeś przeoczyć: Ochrona Jarosława Kaczyńskiego kosztowała miliony! Płacili podatnicy.

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia