Akcja Bezpieczna Podróż

356

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akcja Bezpieczna Podróż

Nadrzędnym celem akcji “Bezpieczna Podróż” jest zmniejszenie liczby wypadków komunikacyjnych, zwłaszcza tych które skutkują trwałym kalectwem. Ten cel osiągniemy poprzez propagowanie świadomych zachowań oraz edukację i profilaktykę bezpieczeństwa uczestników komunikacji i transportu masowego, jak i indywidualnego. Wychodzimy z założenia, że profilaktyka to klucz.  Pozwala zarówno na redukcję społecznych i ekonomicznych kosztów nieszczęśliwych zdarzeń komunikacyjnych. Pozwala w wymiarze jednostkowym na ochronę przed potencjalną tragedią, która w długiej perspektywie może zaważyć nawet na losach całej rodziny.

W ramach realizacji celów kampanii społecznej, przygotowaliśmy konkursy tematyczne z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez samorządy oraz fundatorów komercyjnych. Pierwsze pytania-testy codziennie pojawiać się będą na stronie już od 1-szego września. Każdy z uczestników konkursu, odpowiadając poprawnie na pytania, będzie gromadzić punkty, które w klasyfikacji generalnej przesądzą o tym, do kogo trafi nagroda główna.

Bardzo duża liczba nagród w codziennych konkursach, wartych od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, ma angażować konkursowiczów w czynne propagowanie idei kampanii oraz szerzenie wiedzy i świadomości bezpiecznego uczestnika komunikacji i transportu.

Dzięki systemowi opartemu na geolokalizacji, uczestnicy konkursu będą mogli zdobywać nagrody z puli wojewódzkiej,, które przekaże sam Marszałek Województwa, z puli powiatowej, od Starosty Powiatu, oraz z puli gminy lub miasta, wręczone przez Wójta, Burmistrza lub Prezydenta.

aplikacja…

Odbędzie się również konkurs w nieco innej formule, z innymi nagrodami,, do którego aby przystąpić, należy nakleić naklejkę na tylną szybę samochodu. Ma to na celu czynne zaangażowanie konkursowiczów przy jednoczesnej promocji marki.

Z oficjalnej strony akcji www.bezpiecznapodroz.org, od dnia 30 sierpnia dostępna będzie do pobrania aplikacja. Będzie przeznaczona na urządzenia mobilne, tablety i smartfony, która ułatwi uczestnikom branie czynnego udziału w konkursach. Codziennie eksperci będą przygotowywać pytania do konkursu oraz publikować artykuły związane z zagadnieniami bezpieczeństwa komunikacyjnego.

W działania na rzecz profilaktyki i edukacji będą zaaganżowane najróżniejsze media telewizyjne, radiowe i prasowe, te regionalne, jak i lokalne. Równolegle realizować będziemy kampanię komunikacyjną w internecie – na łamach fanpage’u na Facebooku pojawią się materiały promujące konkursy i artykuły.

Logo konkursu będzie promowane również na billboardach, banerach, autobusach, tramwajach, ulotkach, plakatach, jak i w wyżej wspomnianych – mediach oraz internecie.

Żeby zmaksymalizować skuteczność kampanii, zależy nam na włączeniu się do akcji nie tylko ITD, WORD-ów, Portów Lotniczych czy PKS, ale jak największej liczby firm, które mogą wesprzeć akcję swoim doświadczeniem i zaangażowaniem.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia