Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet

209
Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet
ale pod górę nie tak prosto

Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet

Rozważamy zakup crossovera z mocną doładowaną benzyną, wzięliśmy na cel Suzuki Vitarę z nowym 1400cm3 doładowanym benzyniakiem. Vitara była zawsze jednym z najmniejszych ale i najlżejszych samochodów z dobrymi właściwościami terenowymi, jak jest teraz? Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet odpowie nam na to pytanie a na pewno spróbuje. Całkiem niedawno rozmawialiśmy o Renault Captur który jest dość podobnych gabarytów ale z reguły jest zamawiany jako przednionapędówka. Captur nie może się pochwalić tak długą historią modelu oraz takimi własnościami terenowymi.

Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet
w terenie radzi sobie bardzo dobrze

Od końca lat 90-tych Vitara jest synonimem lekkiego auta na plażę, takiego dla młodych ludzi do zabawy. W Polsce już za PRL była importowana z USA i była wręcz kultowym pojazdem, potem pojawiła się cięższa  Grand Vitara aż po latach jest powrót i mamy znów lekką Vitarę. Lekkość daje jej bezstresowe poruszanie w miałkim piasku na plaży gdzie ciężkie terenówki po prostu się zapadają. Obecnie w ramach trendu światowego ofertę silnikową uzupełniono o 1400cm3 z doładowaniem w benzynie. Auto przy swoich 1240kg i mocy 140KM wręcz fruwa. Jest to ciekawa propozycja dla tych co potrzebują solidnej japońskiej jakości bo to jedno z ostatnich japońskich aut produkowanych w Japonii.

Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet
na zwykłych szosowych oponach jeździ lepiej jak niejedna terenówka
 

Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet 1

Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet 2

Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet 3

Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet 4

Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet 5

Suzuki Vitara nadal jest w czołówce crossoverów sprzedawanych na polskim rynku, zawdzięcza to latami bezawaryjnej eksploatacji u tysięcy polskich kierowców. Część z nich bardzo ceni sobie to że jest to jeden z ostatnich samochodów na europejskim rynku produkowanych w Japonii.

Przeczytaj też o Vitarze z tradycyjnym silnikiem 1600cm3 TEST Suzuki Vitara 1.6L 4×4 czy tak samo dobra .

Bezpieczny Zakup Auta Suzuki Vitara Boosterjet
prowadzący: Marek Suwara i Patryk Osowiecki