FAQ Car Audio

269

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

FAQ
Źrodło: http://android-car-stereo-review.blogspot.com

Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić wam FAQ zawierające najczęściej pojawiające się pytania, związane z Car audio.

FAQ to skrót od Frequently Asked Questions, jest to fraza używana w języku angielskim w kontekście pewnego rodzaju poradników czy artykułów, których celem jest odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie związane z tą tematyką. Dzięki temu, nie będziecie musieli przeszukiwać dziesiątek podstron, tylko po to żeby znaleźć odpowiedź na nurtujące was kwestie. Wszystko to w zwięzłej wersji, znajdziecie właśnie w przedstawionym poniżej artykule. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie udzielić odpowiedzi na wszystko co was nurtuje. Nie mniej jednak mamy nadzieje, że FAQ będzie dla was pomocą.

FAQ
Źrodło: http://android-car-stereo-review.blogspot.com

FAQ 1: Czy zestawy car audio rzeczywiście są aż tak drogie?

Uwierzcie mi, że z tym pytaniem spotykam się zdecydowanie najczęściej. Wielu, zwłaszcza młodych ludzi, chciałoby mieć w swoim samochodzie dobre granie. Martwią się jednak kosztami, sądząc że mogą one przekroczyć nawet 20 000 złotych. To nie jest tak, widziałem wiele osób, które montowały sobie granie i na upartego byli w stanie stworzyć świetny system car audio za mniej niż połowę tej ceny. Podstawa to przede wszystkim chęci i umiejętność szukania dobrego sprzętu w niskiej cenie.

FAQ 2: Dlaczego tak często sugeruje się wykorzystanie płyt CD zamiast ścieżek mp3?

W dobie powszechnie postępującej informatyzacji, nie ma nic dziwnego w tym, że większość ludzi posiada tysiące ścieżek dźwiękowych nagranych na swoich pendriveach czy innych urządzeniach. Rzecz w tym, że akurat w przypadku car audio, o wiele lepszym wyborem będą standardowe płytki CD z kilkunastoma ścieżkami. A wynika to z oferowanej jakości. Format mp3 nie da wam tak dobrej jakości nagrania jak chociażby .wav. Oczywiście, zdaje sobie sprawę z tego że w przeciętnych głośnikach i w zwykłym radiu, różnica ta będzie niesłyszalna. Aczkolwiek w dobrym systemie car audio na pewno ją zauważycie, dlatego odradzam korzystanie ze ścieżek mp3.

FAQ 3: Dlaczego nie montuje się głośników z tyłu?

Zabawne, bo to oczywista kwestia, a jednocześnie niezwykle często ludzie o to pytają. Jest kilka powodów, dlaczego nie montuje się głośników z tyłu. Pierwszym jest to, że mają one słabą odpowiedź impulsową co jest równoznaczne z niedokładnym graniem. Drugim powodem jest to, że przecież z tyłu będziemy mieć subwoofer tak? To pomyślcie jak dźwięk będzie na siebie nachodzić. Poza tym głośniki zamontowane z tyłu będą grać prosto do ucha pasażera, zamiast rozsyłać dźwięk po całym aucie. Wbrew temu co może się wydawać, to wcale nie jest fajne uczucie, kiedy dostajesz po uszach głośnym dźwiękiem.

FAQ
Źródło: http://knowledge.sonicelectronix.com

FAQ 4: Do czego służy kleista substancja w woreczku dołączona do niektórych z głośników?

Jest to substancja klejąca. Jej kawałeczki należy wetknąć w otwory, w które wchodzą maskownice. Zapobiega to ich potencjalnemu wysuwaniu się, podczas jazdy po wyboistych trasach. Przydatne zwłaszcza dla tych z was, którzy chcą się popisać swoim graniem na off-rodzie.

FAQ 5: Dlaczego wiele osób zajmujących się car audio na co dzień, uważa tubę za grzech?

Zapewne wielokrotnie słyszeliście o tym, jaką fajną rzeczą nie jest tuba w samochodzie. Oczywiście, sam to słyszałem setki razy. O dziwo jednak, osoby które są związane z tematyką car audio na co dzień, wydają się być tej teorii przeciwni. Uważają że tuba jest wręcz złem, które nie powinno być montowane w systemie car audio. Przyznam, że kiedy zaczynałem swoją przygodę z tym tematem, również się nad tym zastanawiałem. Okazuje się, że prawdą jest iż tuba nie jest dobrym wyborem. A jest to spowodowane kilka czynnikami. Pierwszym z nich jest fakt, że subwoofer powinien mieć sztywno dopasowaną obudowę. Tuba będzie się trząść co wpłynie negatywnie na jakość wytwarzanego dźwięku, a tego byśmy zdecydowanie chcieli uniknąć. Same głośniki w tubie, też są słabej jakości co sprawia że dźwięk, o ile może się podobać twoim „młodym koleżankom” o tyle osobom, które znają się na muzyce mogą co najwyżej uszkodzić uszy. Rozumiem, że tuba jest tania i że chcecie zaoszczędzić. Znacie jednak pewne porzekadło, które mówi że chytry dwa razy traci? Tym właśnie jest kupno tuby.

Zastanówcie się więc dokładnie nad tym czy zależy wam na tym aby mieć dobry system car audio, czy po prostu chcecie szpanować byle jakim graniem. Wydaje mi się, że chcemy stworzyć coś wyjątkowego.

FAQ
Źródło: http://www.centralmartaz.com

FAQ podsumowanie

Jest to pięć, moim zdaniem podstawowych pytań, które wyjątkowo często pojawiają się w tematyce car audio. Ten FAQ został stworzony właśnie po to, żeby odpowiedzieć na te nurtujące kwestie. Jeżeli jednak macie jeszcze jakieś pytania, to piszcie w komentarzach. Z chęcią wam pomogę.

Poczytaj także o:  Sezon rowerowy rozpoczęty. O czym należy pamiętać?

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia