Głośniki do car audio – jakie wybrać?

2581

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Głośniki
Źródło: http://www.rainbow-audio.de

Stworzenie dobrego zestawu car audio nie jest oczywiście zadaniem prostym. A głośniki do car audio to absolutna podstawa.

Głośniki do car audio. Temat istotny, który w sumie powinienem był poruszyć już dawno w tematach związanych z car audio. W końcu bez głośników, nie będziemy mieli dobrego systemu grającego. Dlatego też postanowiłem stworzyć ten artykuł w którym opiszę kilka, moim zdaniem najlepszych zestawów do głośników, które będziecie mogli wykorzystać w swoim systemie. Przy swoim wyborze kierowałem się głównie dwoma aspektami. Pierwszym z nich była oczywiście jakość sprzętu. Uważam (i zapewne nie jestem w tym osamotniony), że jest to aspekt, od którego najmocniej zależy to, czy powinniśmy się zdecydować na dany sprzęt. Drugim aspektem na jaki zwracałem uwagę była cena. Chciałem uniknąć sytuacji w której prezentowany sprzęt byłby za drogi, bo nie o to tutaj chodzi. W końcu nie liczy się to, żeby sprzęt był najdroższy. Ma być po prostu dobry. Zanim jednak przejdziemy do właściwego materiału, chciałbym zwrócić uwagę na pewną, istotną rzecz. A mianowicie chodzi o odpowiednie rozplanowanie podłączenia głośników. Przede wszystkim sprawdź, ile masz miejsca na ich zamontowanie. Cóż z tego, że sprawisz sobie porządne, wielkie głośniki, skoro nie zmieszczą się w twoim aucie. Tym optymistycznym akcentem możemy zacząć właściwą część.

Głośniki do car audio – Hertz DCX 165.3

głośniki
Źródło: hertzaudiovideo.com

Na początek może głośniki z których ja sam korzystam na co dzień, mianowicie Hertz DCX 165.3. Obecnie z tego co się orientuje kosztują one około 200 złotych, a sam fakt że są one produktem wyjątkowo cenionej marki Hertz sprawia, że warto byłoby zastanowić się nad ich zakupem. Okrągły głośnik niskotonowy 165 mm oraz wysokotonowy o średnicy 15 mm, nominalna moc RMS 60 W (maksymalna 120 W), pasmo przenoszenia od 60 Hz do 21000 Hz. Są to niewątpliwie parametry na które warto zwrócić uwagę. Głośnik wysokotonowy posiada neodynomowy magnez co pozwala na zachowanie „czystości” tonów. Jednak największą zaletą, zwłaszcza istotną dla laika w tym temacie będzie fakt, że produkt ten posiada płytki montaż co sprawia, iż z reguły nadaje się do zamontowania w fabrycznych miejscach w aucie, innymi słowy, prostota.

Głośniki do car audio – Rainbow DL-X 4.7

Głośniki
Źródło: http://www.rainbow-audio.de

Głośniki te to już odrobinę droższa opcja gdyż z tego co się orientuje, obecnie ich cena oscyluje w granicy 400 złotych. Wraz z wyższą ceną idzie jednak oczywiście, wysoka jakość oferowanego grania. Moc RMS RW 60 W. Obciążenie maksymalne do 130 W, pasmo przenoszenia – 65-21 000 Hz i impendencja na poziomie 4 Ohm, to parametry którymi może pochwalić się Rainbow. Nie bez powodu w rankingu przeprowadzonym przez serwis Autoświat, zdobył on pierwsze miejsce. Gdzie jak można przeczytać „Podczas słuchania specjalnej płyty testowej z dźwiękami o różnej częstotliwości Rainbow poradził sobie już z częstotliwością 31,5 Hz, co oznacza, że bardzo niski bas nie jest dużym wyzwaniem”. Jest to ewidentny dowód na to, że jakość często potrafi iść w parze z ceną. Jeżeli więc szukacie zdecydowanie najwyższej jakości, to jest to niewątpliwie produkt, którego zakup powinniście rozważyć.

Głośniki do car audio – Blaupunkt BG x402

Głośniki
Źródło: http://www.blaupunkt.com

Szczerze? Nie będę ukrywał, że jest wiele lepszych jakościowo głośników, które możesz spokojnie znaleźć. Dlaczego więc właśnie Blaupunk BG x402, trafiły na tę listę? Powód wbrew pozorom jest bardzo prosty. Jest to jeden z lepszych wyborów dla osób początkujących. Na przykład dla nastolatków, którzy dopiero kupili sobie pierwsze auto i chcą zacząć budowę w miarę porządnego, pierwszego zestawu do nauki. Głośniki te kosztują raptem około 100 złotych, a zapewniają zadowalającą jakość. Maksymalna moc wyjściowa to 75 W a pasmo przenoszenia to od 90-20 000 HZ. Już więc patrząc na parametry, widać że są one gorsze niż w Rainbow czy DCX, cena jednak robi w tym przypadku swoje. Jest to jednak tani i dobry zestaw, który zapewni dobre granie na początek. Świetny produkt do nauki w zakresie car audio, dzięki któremu sprawdzicie także czy chcecie iść w tym kierunku.

To są trzy, moim zdaniem najciekawsze i najlepsze pod względem cenowo-jakościowym zestawy głośników do car audio, które można obecnie kupić. Oczywiście, przedstawiona przeze mnie opinia jest jak najbardziej subiektywna. Dlatego też chciałbym również poznać wasze zdanie w tym temacie.

Poczytaj o: https://bezpiecznapodroz.org/tragiczny-wypadek-tomasza-golloba

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia