Skoda Octavia TSI DSG 150KM

449

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoda Octavia TSI DSG 150KM

Skoda Octavia TSI DSG 150KM

Skoda od wielu lat jest numerem jeden na naszym rynku a w zeszłym roku sprzedała ponad 52tys samochodów. Jak uczy historia, liderzy obrastają w tłuszcz i robią się aroganccy więc Skoda chyba uczy się na błędach innych. Toyota kiedyś numer jeden obecnie nie jest źle bo 3 miejsce ale jadą w dół, arogancja marketingu i promocji dała efekt. Skody już nikt nie dogoni, ona po prostu wpisuje się w oczekiwania polskiego odbiorcy w sposób naturalny. Każdy następny projekt tego samego modelu nie jest rewolucyjny, jest to łagodna ale systematyczna ewolucja. Ewolucja ku lepszemu pod każdym względem. Relacja ceny do oferowanych możliwości jest najkorzystniejsza w segmencie. Octavia jest synonimem sukcesu zwykłego samochodu bez zadęcia, jest bezawaryjna ale i po prostu ładna. Technologie zaawansowane ale sprawdzone powodują zdystansowanie konkurencji. Jakie zmiany w zliftingowanym modelu? Największe to silnik i skrzynia bo nadwozie to głównie lampy. Zobacz jak wygląda Skoda Octavia TSI DSG 150KM.

Skoda Octavia TSI DSG 150KM
Skoda Octavia TSI DSG zmiany raczel lekko ewolucyjne

teraz okiem technicznym

Skoda Octavia TSI DSG 150KM 6 – Silnik/skrzynia

Silnik to najpopularniejsza jednostka w koncernie VW z tych zasilanych benzyną. 1400 cm3 z bezpośrednim wtryskiem benzyny czyli TSI, kiedyś dramatyczny psuj obecnie chyba najwydajniejsza w klasie. 150KM rozpędza auto do setki w 8.5s ale to dzięki nowemu automatowi o siedmiu przełożeniach. O ile silnik to dopracowana jednostka przed gruntowną modernizacją to skrzynia jest pewnym przełomem. Automat jest dwusprzęgłowy z 7 przełożeniami, sprzęgła są mokre a to dobry znak dla trwałości. Może nie jest szybka jak typowy dwusprzęgłowiec ale na pewno będzie dwukrotnie trwalszy ze względu właśnie na brak naprężeń właściwych suchym automatom. To ważne bo silnik generuje 250Nm i kręci się dość wysoko więc nowa skrzynia pomoże zniwelować szarpnięcia.

Skoda Octavia TSI DSG 150KM
Skoda Octavia TSI DSG z boku wiele nowego nie zobaczymy

Skoda Octavia TSI DSG 150KM 6 – zawieszenie/koła/hamulce

I tu znów prostota i niezawodność, przednie zawieszenie to kolumny MacPherson a tył to belka skrętna. Koła 215/45×18 są dobre a hamulce to tarcze wentylowane z przodu i zwykłe z tyłu. Hydromagnetyczne amortyzatory z regulacją twardości, to jest prawdziwy HIT Skody, dopłata to trochę ponad 4tys zł. Tego nie oferuje nikt za tak małe pieniądze, większość z Was nie jeździła z adaptacyjnym regulowanym zawieszeniem więc polecam. Może być dość miękkie i komfortowe, takie na niedzielę albo twarde i sztywne  jak w sportowym aucie. Takie do naprawdę szybkiej ale przez to bezpiecznej jazdy. Kiedyś było to oferowane jedynie w Superb’ie a tu proszę DDC trafia pod strzechy, Bravo Skoda!!!

Skoda Octavia TSI DSG 150KM
Skoda Octavia TSI DSG nowe zegary w starym dobrym stylu, nowe jest też spalanie, niskie!!

Skoda Octavia TSI DSG 150KM 6 – Ekonomia

Duże auto z mocnym silnikiem zapewniającym dynamikę pali średnio 6.5l/100km benzyny, tak, tak, to możliwe. Możliwe nie tylko dlatego że silnik ma wtrysk bezpośredni czy automat aż siedem biegów. Jednym z elementów tej eko-układanki jest niska masa auta, ono waży jedynie 1270kg, kiedyś, 15 lat temu moja Alfa 147 tyle ważyła a była dużo mniej przestronna i miała jedynie 120KM. W trasie auto zadowoli się 5.2l/100km, oczywiście można postarać się o mniej ale ja mówię o normalnej eksploatacji. Jeśli na jesieni pojawi się unowocześniony silnik 1500 cm3 wybierzcie go bez wahania bo to będzie kolejne pół litra na setkę mniej i to z lepszą dynamiką. Będą w nim 2 odłączane cylindry.

Skoda CitiGo 75KM jeden z trojaczków

czyli coś mniejszego

koniecznie zobacz

https://www.youtube.com/watch?v=p4uUy-I8_kY

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia