Jak uzyskać odszkodowanie – nieszczęśliwy finał jazdy na Podwójnym Gazie

854

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak uzyskać odszkodowanie - nieszczęśliwy finał jazdy

Jak uzyskać odszkodowanie – nieszczęśliwy finał jazdy na Podwójnym Gazie

Jak uzyskać odszkodowanie - nieszczęśliwy finał jazdy
nieszczęśliwy finał jazdy na „podwójnym gazie”

12 sierpnia 2008r.  doszło do zdarzenia komunikacyjnego, w którym poszkodowanym został m.in. Paweł B. (w chwili wypadku lat 20). Kierujący pojazdem marki Fiat 126p został skazany za przestępstwo umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym na drodze publicznej, w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do sytuacji na drodze utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na lewe pobocze oraz do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Poszkodowany jechał jako pasażer na tylnej kanapie. Był trzeźwy.

Pan Paweł B. po wypadku w związku z doznaniem wielonarządowego urazu został przewieziony do szpitala. W trybie pilnym w związku z krwawieniem do jamy otrzewnowej wykonano operację. Poszkodowany doznał następujących urazów: pęknięcie śledziony, stłuczenie płuca prawego, niewydolność oddechowa oraz złamanie obojczyka prawego.

Ubezpieczyciel po raz kolejny wypłaca zaniżone świadczenie

Po zgłoszeniu szkody ubezpieczyciel uznał swoją odpowiedzialność co do zasady i wypłacił na rzecz poszkodowanego kwotę 10.500zł, przyjmując 50% przyczynienie p. Pawła B. do zdarzenia (podróżowanie z osobą będącą pod wpływem alkoholu). Poszkodowany nie zgodził się z wysokością kwoty ustalonej przez towarzystwo ubezpieczeń. Radca prawny naszej Kancelarii skierował, w imieniu p. Pawła B., pozew do Sądu. Pozwany ubezpieczyciel wnosił o oddalenie powództwa podnosząc zarzut przyczynienia powoda w wysokości 50%.

Wyrokiem z dnia 29.03.2017 r. Sąd Okręgowy zasądził na rzecz poszkodowanego dodatkową kwotę 70.905 zł. tytułem zadośćuczynienia. Dzięki działaniom profesjonalnego pełnomocnika reprezentującego powoda udało się obniżyć stopień przyczynienia do 19%. Łączna wypłata dla poszkodowanego to kwota 81.405 zł

Dowiedz się Jak skłonić kierowców do ostrożniejszej jazdy w mieście?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia