Jak uzyskać odszkodowanie – nieszczęśliwy finał jazdy na Podwójnym Gazie
12 sierpnia 2008r. doszło do zdarzenia komunikacyjnego, w którym poszkodowanym został m.in. Paweł B. (w chwili wypadku lat 20). Kierujący pojazdem marki Fiat 126p został skazany za przestępstwo umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem osobowym na drodze publicznej, w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do sytuacji na drodze utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na lewe pobocze oraz do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy przepust. Poszkodowany jechał jako pasażer na tylnej kanapie. Był trzeźwy.
Pan Paweł B. po wypadku w związku z doznaniem wielonarządowego urazu został przewieziony do szpitala. W trybie pilnym w związku z krwawieniem do jamy otrzewnowej wykonano operację. Poszkodowany doznał następujących urazów: pęknięcie śledziony, stłuczenie płuca prawego, niewydolność oddechowa oraz złamanie obojczyka prawego.
Ubezpieczyciel po raz kolejny wypłaca zaniżone świadczenie
Po zgłoszeniu szkody ubezpieczyciel uznał swoją odpowiedzialność co do zasady i wypłacił na rzecz poszkodowanego kwotę 10.500zł, przyjmując 50% przyczynienie p. Pawła B. do zdarzenia (podróżowanie z osobą będącą pod wpływem alkoholu). Poszkodowany nie zgodził się z wysokością kwoty ustalonej przez towarzystwo ubezpieczeń. Radca prawny naszej Kancelarii skierował, w imieniu p. Pawła B., pozew do Sądu. Pozwany ubezpieczyciel wnosił o oddalenie powództwa podnosząc zarzut przyczynienia powoda w wysokości 50%.
Wyrokiem z dnia 29.03.2017 r. Sąd Okręgowy zasądził na rzecz poszkodowanego dodatkową kwotę 70.905 zł. tytułem zadośćuczynienia. Dzięki działaniom profesjonalnego pełnomocnika reprezentującego powoda udało się obniżyć stopień przyczynienia do 19%. Łączna wypłata dla poszkodowanego to kwota 81.405 zł