Ulepszaj samochód zgodnie z prawem – tuning optyczny

718

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ulepszaj samochód zgodnie z prawem

Ulepszaj samochód zgodnie z prawem – tuning optyczny

Decydując się na tuning samochodu musimy pamiętać, że nie wszystko możemy zrobić tak jak nam się podoba, ogranicza nas prawo. Tuning w Polsce nie jest zabroniony, i jest już coraz bardziej popularny. Jednak decydując się na zmianę samochodu należy pamiętać, że obowiązują nas różne zasady. Przede wszystkim wszystkie modyfikacje nie mogą zagrażać bezpieczeństwu.

Ulepszaj samochód zgodnie z prawem – tablica rejestracyjna

Musimy być widoczni, to znaczy, że widoczna musi być tablica rejestracyjna naszego pojazdu. Właściciel pojazdu musi umieścić tablice w miejscach do tego przeznaczonych. Musi być umieszczona z przodu i z tyłu w środku szerokości pojazdu, chyba że miejsce utrudniałoby jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy to umieścić po lewej stronie pojazdu. Oświetlenie tablicy musi być białe i musi być widoczne z 20 metrów. Neony, oraz inne podświetlenia, które źle wpływają na widoczność auta oraz mogą rozpraszać innych kierowców są zabronione i już podczas pierwszej kontroli możemy pożegnać się z dowodem rejestracyjnym.

Ulepszaj samochód zgodnie z prawem

Ulepszaj samochód zgodnie z prawem – przyciemniane szyby

Jeżeli decydujemy się na przyciemnianie szyb najlepszym pomysłem będzie udać się do firmy, która zajmuje się przyciemnianiem szyb, ponieważ zrobią to profesjonalnie i wykonają to zgodnie z prawem. Zgodnie z prawem, znaczy jak? Przednie i przednie boczne szyby powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70% tzn. że możemy przyciemnić szyby o 30%. Przyciemnienie szyb tylnych i tylnych bocznych może mieć współczynnik mniejszy niż 70%, tutaj możemy pozwolić sobie na więcej. Jeżeli decydujemy się na folię przyciemniająca to musi ona posiadać atest wydawany przez Instytut Szkła i Ceramiki. Za mocne przyciemnienie przednich szyb może nas kosztować mandatem od 20 – 500 zł a także zabraniem dowodu rejestracyjnego. Jeżeli chodzi o lusterka boczne to nie ma jakiś specjalnych wymogów ale muszą one gwarantować odpowiednią widoczność do tyłu no i oczywiście nie można jeździć z jednym lusterkiem.

Jeśli chcemy również zmodyfikować felgi i opony, warto zadbać o to, by nie wystawały za obrys auta, nie mogą być zbyt szerokie. Wszystko musi być idealnie dopasowane do modelu naszego pojazdu.

Ulepszaj samochód zgodnie z prawem, aby nie stracić dowodu rejestracyjnego

Tuning powinien być dobrze przemyślany, i powinniśmy robić wszystko zgonie z obowiązującym polskim prawem aby nie stracić dowodu rejestracyjnego ani gotówki. Przybliżone zostały elementy, które są najczęściej modyfikowane i przy których najczęściej popełniane są błędy. Nie zapominajmy przy tym, że to czego nie wolno ma na celu przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Najlepszym pomysłem jest udać się do specjalisty, który zna się na tuningu i doradzi nam tak abyśmy byli zadowoleni.

Przeczytaj również Tuning oświetlenia w samochodzie

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia