Kolor ma znaczenie – czyli jakie barwy aut wybierają Polacy?

1334

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kolor ma znaczenie

Kolor ma znaczenie – najczęściej wybierane barwy aut

Decydując się na samochód, decydujemy się również w jakim kolorze on ma być. Kolor samochodu ma znaczenie przy kupnie jak i przy późniejszej sprzedaży auta. Jedni kupują samochody w uniwersalnych kolorach, np. w czarnym by później nie było problemu ze sprzadażą, natomiast niektórzy chcą po prostu mieć samochód taki jaki im się podoba.

Kolor ma znaczenie

I tutaj zaczynają się schody. Kupując samochód z rynku wtórnego, czyli od poprzedniego właściciela kolor schodzi na dalszy plan, ważniejszy staje się stan techniczny pojazdu jak i jego przebieg. Natomiast kupując auto z salonu jesteśmy w bardziej komfortowej sytuacji, bo możemy wybrać model samochodu w różnych barwach oferowanych przez producenta.

Kolor ma znaczenie – jakie barwy wybierają kobiety a jakie mężczyźni

Istnieje również podział na kobiety i mężczyzn. Płeć piękna wybiera bardziej cieplejszą kolorystykę auta taką jak srebrne, beżowe, a także złote i wiśniowe. Natomiast mężczyźni wolą bardziej stonowane kolory. Ludzie młodzi o, których też warto tu wspomnieć wybierają często kolor czerwony, który podkreśla sportowy charakter samochodu. Najmniej wybieranymi samochodami są te w kolorach jaskrawych.

Kolor ma znaczenie

Kolor ma znaczenie – Jakie są ulubione kolory Polaków?

W ciągu ostatnich 3 lat największym zainteresowaniem cieszył się kolor srebrny i czarny, na trzecim miejscu uplasował się kolor szary, następnie niebieski, biały, czerwony, zielony, beżowy, złoty, pierwszą dziesiątkę zamyka kolor brązowy. Warto też wspomnieć o kolorach mniej wybieranych ale również znajdujących się w zestawieniu: bordowy, fioletowy, pomarańczowy, żółty i różowy. Czyli jak widać, na naszych polskich drogach dominują raczej spokojne barwy.

Przeczytaj również Car wrapping oklejanie pojazdu czyli jak łatwo i szybko zmienić swój samochód?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia