Nastąpią zmiany na znakach drogowych

399

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zmiany na znakach drogowych
źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Nastąpią zmiany na znakach drogowych – do końca roku na tablicach pojawią się nazwy miast w dwóch językach

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że nazwy miast położone w sąsiednich państwach będą podawane na znakach w dwóch językach – oryginalnym oraz polskim. Docenią to kierowcy, którzy nie znają nazw zagranicznych miast w języku kraju, którym są położone. O nowych przepisach mówi nowelizacja rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, która została opublikowana w Dzienniku Ustaw. „Powinniśmy pamiętać, że nazwy miejscowości w krajach sąsiednich mają często również polskie brzmienie. Dzięki przygotowanej zmianie w prawie pojawią się one wreszcie na drogowskazach przy naszych drogach. To zmiana od dawna oczekiwana przez kierowców w całej Polsce” – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
zmiany na znakach drogowych
źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Zmiany na znakach drogowych 2019

Nowe przepisy wejdą w życie już 28 maja. Wprowadzają one obowiązek podawania na tablicach przeddrogowskazowych, tablicach szlaku drogowego oraz drogowskazach tablicowych nazwy dużego zagranicznego miasta, do którego prowadzi droga, w języku polskim i w języku oryginalnym. W tym samym wierszu będzie jeszcze umieszczany znak kraju w międzynarodowym kodzie samochodowym. (Białe okręgi z literami D, CZ, LT itd.).

Przeczytaj też Uber z licencją – stanie się taksówką?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia