Skoda Karoq TSI DSG 150KM

708

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoda Karoq 4x4
Skoda Karoq 4x4

Skoda Karoq TSI DSG 150KM

Od wielu lat udział aut typu SUV rośnie na wszystkich rynkach więc pojawienie się modelu Skoda Karoq TSI DSG 150KM było przesądzone. Skoda staje się znaczącym ogniwem w łańcuszku marek VW. Sprzedaż co roku wzrasta szybciej niż jakiejkolwiek innej marki koncernu Volkswagena. Na naszym rynku od ponad 10 lat Skoda jest numerem jeden. Po wprowadzeniu dużego SUVa w postaci Kodiaka szybko okazało się że potrzebne jest zaoferowanie czegoś mniejszego i tańszego. Klienci Skody są mniej zasobni niż BMW czy Audi i trzeba mieć to na względzie. Okazało się że jest potrzeba takiego rozwiązania.

Skoda Karoq 4x4
Skoda Karoq TSI

Karoq jest autem bardzo uniwersalnym, oferuje bardzo dużo miejsca, cena jest w granicach rozsądku no i trafia w grupę docelową odbiorców Nissana czy Renaulta. Korzystając z dobrej opinii wśród naszych kierowców jaką cieszy się Skoda od wielu lat nikogo nie trzeba przekonywać do tego że ten model będzie równie bezawaryjny co inne modele Skody. Znając bezawaryjność TSI oraz DSG które są montowane w innych markach VW wystarczy jedynie trafić w gust estetyczny i klient jest nasz. Choć Karoq w Polsce nie sprzedaje się tak dobrze jak Octavia czy Fabia to jest idealnym uzupełnieniem oferty.

Skoda Karoq 4x4
Skoda Karoq TSI

Skoda Karoq TSI DSG 150KM silnik/skrzynia

Silnik w naszej testowej Skodzie to 1.5 TSI o mocy 150 koni mechanicznych. Właśnie ta jednostka napędowa nie ma niestety znakomitych osiągów. Oczywiście jeżeli mówimy o jeździe po mieście ,to nie można mieć zastrzeżeń do pracy silnika. Jazda jest bardzo płynna, jednostka napędowa nie wydaje głośnych dźwięków. Jednak gdy wyruszamy w trasę, przy dużych prędkościach można odczuć, że możliwości silnika nie są rewelacyjne. Jeżeli pedał gazu wciśniemy do końca to zaczyna się robić nieprzyjemnie. Obroty zaczynają nadmiernie podwyższać się. Również reakcja i przyśpieszenie samochodu jest słabsze, ale czego chcieć więcej od silnika o małej pojemności i mocy. Oczywiście są też zalety 1.5 TSI otóż bardzo dobrze współpracuje z 7-stopniową skrzynią biegów DSG. Bardzo lubiana przeze mnie skrzynia automatyczna dwusprzęgłowa, szybko reagująca i płynnie zmieniająca przełożenia.

Skoda Karoq 4x4
Skoda Karoq TSI

Skoda Karoq TSI DSG 150KM zawieszenie/koła/hamulce

Zawieszenie? hmmm.. zawieszenie dość sztywne patrząc na to, że samochód ma napęd na cztery koła. Bardzo dobrze radzi sobie na jezdni ale w terenie jest nieco gorzej. W łagodnym terenie takim jak piach czy leśne drogi daje sobie radę, ale z racji tego, że zawieszenie jest twarde niestety na szaleństwa terenowe nie możemy sobie pozwolić. Koła w rozmiarze 225/50 z oponami szosowymi są bardziej dostosowane w trasę , jednak pozwalają wjechać w delikatny teren.

Skoda Karoq 4x4
Skoda Karoq TSI

Skoda Karoq TSI DSG 150KM ekonomiczność

W mieście nasza Skoda lubi dużo wypić, z racji tego że jest dużym autem i ma napęd na 4 koła to spalanie wynosi nawet do 13l/100km oczywiście jest tak, gdy gwałtownie jeździmy. W trasie spalanie przy płynnej jeździe wychodzi 9l- 10l/100km

 

 

Skoda Fabia dostępna z dwoma nowymi pakietami wyposażenia

Skoda Fabia Monte Carlo DSG

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia