Nowy Renault Captur TCe 155 DCT 7

3191

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault Captur

UWAGA!!! poniższy produkt jest produkowany przez firmę która w czasie barbarzyńskiej napaści na Ukrainę postanowiła zostać w Rosji i nawet zwiększyć tam swoją obecność.

Renault jest koncernem państwowym więc jest to stanowisko prezydenta Macrona i jego rządu. To wielki wstyd i jesteśmy zdumieni bo kochamy Renault za styl i smak a tu niesmak i rozgoryczenie. Pamiętajcie cyniczne dziady że ściskając zakrwawioną rękę wasza też będzie zakrwawiona!!!!!

Nowy Renault Captur TCe 155 DCT 7 – miejski crossover

Nowy Renault Captur jest po prostu ładny. Oczywiście to kwestia gustu ale nam się podoba. Crossover czyli mały, miejski SUV. Niewielki, jak na swoją klasę samochód, o długości lekko ponad 4,2 m i ważący nieco ponad 1200 kg, został wyposażony w zestaw nowoczesnych funkcji i ułatwień. To wymusza na nas obsługiwanie wszelkich funkcji, od audio do klimatyzacji -poprzez dotykowy ekran. Oczywiście nowoczesne udogodnienia i ułatwienia są przydatne. Niestety umiejscowienie ekranu i nieintuicyjna jego obsługa potrafi uprzykrzyć korzystanie z samochodu. Ponownie wg naszej opinii fotele w Renault Captur nie należą do najwygodniejszych. Samo wnętrze pokazuje nam jednak, że auto jest nowoczesne i użytkowe. Mnogość wszelkich schowków z pewnością zadowoli damską część użytkowników. A naszym zdaniem Renault Captur jest pięknym, designerskim autem dla kobiet.

Renault Captur

Renault Captur TCe 155 DCT 7 – Silnik/Skrzynia

Silnik w wersji przez nas testowanej miał pojemność 1332 cm3, generując moc 155 KM i oferując 270 Nm przy 1800 obrotów na minutę. Wyposażony w siedmiobiegowy, dwusprzęgłowy automat. W takim połączeniu, nowy Renault Captur TCE osiąga prędkość 100 km/h w ok 9 sekund. Jak na miejskie auto jest to naprawdę niezły wynik. A przy swojej masie, samochód ten jest w stanie osiągnąć prędkość nawet ok 200 km/h. Tylko, że to auto nie jest przeznaczone do takich prędkości i do jazdy w dłuższe trasy. Za to w mieście sprawdza się świetnie.

Renault Captur

Renault Captur TCe 155 DCT 7 – Zawieszenie/Koła/Hamowanie

Opony w rozmiarze 215/60/17 oferują, co prawda wyższy komfort podróżowania ale też ten wyjątkowo wysoki profil. Jak na auto marki Renault, sprawia, że tendencja „wykładania” się na zakrętach – również jest większa. Jazda z prędkością powyżej 120 km/h i wchodzenie z tą prędkością w łuki powoduje subiektywne wrażenie, że auto może nam się przewrócić na bok. Być może jest to specjalny zamiar producenta, by kierowcy jednak ściągali nogę z gazu. Natomiast o bezpieczne „trzymanie się” drogi dba zawieszenie. Renault z powodzeniem od lat wykorzystuje sprężyny śrubowe McPherson – to z przodu. Natomiast z tył mamy również sprawdzoną belkę skrętną z amortyzatorami gazowymi. Co samo w sobie poza bezpieczeństwem wpływa również na komfort jazdy. Hamulce w jakie wyposażony został nowy Renault Captur to wentylowane tarcze z przodu i hamulce bębnowe z tyłu.

Renault Captur

Nowy Renault Captur TCe 155 DCT 7 – Ekonomia

Producent mówi o spalaniu na poziomie 6 litrów na 100 km. W naszym teście przy jeździe i miejskiej i poza miejskiej, spalanie nie przekroczyło 7 litrów ale bliżej było siódemki niż szóstki. Mimo to, przy baku o pojemności 48 litrów, daje nam to bardzo zadowalający zasięg po zatankowaniu pod tzw kurek.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia