Na zdrowie – Koperek

257

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W kolejnej odsłonie programu „Na zdrowie” jego prowadzący obalają pokutujący od dekad mit, jakoby jedzenie czerwonego mięsa i wątróbki było panaceum na anemię, czyli niedokrwistość. Paweł Kubalski i Ryszard Cichy wyjaśniają co tak naprawdę z naszego pożywienia najlepiej wpływa na procesy krwiotwórcze, a zwłaszcza na produkcję w ludzkim organizmie hemoglobiny. Substancją tą jest chlorofil czyli białko roślinne, będące jednocześnie pigmentem, którego najwięcej znajdziemy w surowych roślinach zielonych. Okazuje się, że łyżeczka kopru, zjadana dziennie, zaspokaja dzienną dawkę zapotrzebowania ludzkiego organizmu na chlorofil. Jakie właściwości ma jeszcze tak powszechnie znany koperek? Przekonacie się, gdy wysłuchacie audycji.  

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia