Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych – wywiad z Grażyną Krenig

274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W kolejnym odcinku autorskiej audycji Dominika Kubalskiego „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” gościem jest Grażyna Krenig. Pochodząca z Poznania psychodietetyczka, coach i konsultant kryzysowy, propagatorka zdrowego żywienia, która swego czasu wraz z mężem zdecydowała się na adopcję dzieci dotkniętych chorobą FAS, czyli zespołem alkoholowym płodu. W rozmowie z Dominikiem Grażyna Krening opowiada między innymi o zmaganiach jej rodziny z następstwami tej choroby, z brakiem w minionych latach prawidłowej diagnozy czy dostępnej w naszym kraju terapii dla dzieci cierpiących na te przewlekłe zaburzenia, spowodowane spożywaniem alkoholu przez ich matki podczas ciąży. W Polsce z FAS rodzi się rocznie około 9 tys. dzieci. Ponadto z uwagi na pasję Grażyny Krening dotyczącą kwestii prawidłowego odżywiania w wywiadzie nie mogło zabraknąć pytań o kreowanie zachowań żywieniowych zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Wraz z Radiem Bezpieczna Podróż zapraszamy do wysłuchania tej jakże wyjątkowej audycji.

Wywiad z Grażyną Krenig 1
Wywiad z Grażyną Krenig 2
Wywiad z Grażyną Krenig 3
Wywiad z Grażyną Krenig 4
Wywiad z Grażyną Krenig 5

Wysłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/03/16/kultura-w-otoczeniu-osob-niepelnosprawnych-wywiad-monika-wegiel/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia