Fundacja EMANIO ARCUS jako Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej

292

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej – tym wyróżnieniem od dziś posługuje się Fundacja EMANIO ARCUS, która na terenie Legionowa prowadzi Zakład Aktywności Zawodowej Restaurację ZDRÓWKO oraz jest koncesjonariuszem Radia Bezpieczna Podróż.

Fundacja EMANIO ARCUS została jednym z tegorocznych laureatów Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. To zaszczytne wyróżnienie Fundacja zdobyła w kategorii: Reintegracja. Kapituła konkursu, którego organizatorem jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, dostrzegła wkład prowadzonych przez Fundację EMANIO ARCUS ZAZ-u Restaurację ZDRÓWKO oraz Radia Bezpieczna Podróż w działania na rzecz osób niepełnosprawnych i wykluczonych. Wyróżnienie z rąk Elżbiety Lanc, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego i Aleksandra Kornatowskiego, dyrektora MCPS odebrała 24 sierpnia Prezes Fundacji Małgorzata Trzcińska.

Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej to wyróżnienie przyznawane od ponad sześciu lat. Otrzymują je przedsiębiorcy czy instytucje, których działalność nie jest nastawiona tylko na zysk, ale na wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Wśród laureatów tego wyróżnienia – przyznawanego na rok – są zarówno warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej, organizacje pożytku publicznego i lokalne samorządy.

W tym roku o miano Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej ubiegało się kilkadziesiąt podmiotów z terenu województwa mazowieckiego. Ostatecznie, po wnikliwej analizę ww. Kapituły, wyróżnienie przyznano 21 podmiotom w trzech kategoriach: „Rozwój” (10 wyróżnień), „Reintegracja” (6 wyróżnień) i „Odpowiedzialność” (5 wyróżnień).

Prowadzony przez Fundację EMANIO ARCUS Zakład Aktywności Zawodowej Restauracja ZDRÓWKO, mieści się w Legionowie przy ulicy Jagiellońskiej 10. Lokal działa od października 2019 roku. Restauracja zatrudnia 18 osób z niepełnosprawnościami.
Z kolei Radio Bezpieczna Podróż, które Fundacja powołała do życia na początku 2020 roku, jest rozgłośnią cyfrową. Nadaje ona swój program w formacie DAB+ i zatrudnia 6 osób z niepełnosprawnościami. W planach Fundacji jest dalszy rozwój i rozbudowa rozgłośni na kilkanaście lokalnych redakcji. Zatrudnienie w nich mają znaleść przede wszystkim osoby z niepełnosprawnościami i zagrożone wykluczeniem.

Zainteresował Cię nasz materiał? Przeczytaj także: Ekonomia Społeczna nie wyklucza

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia