„Ekonomia społeczna nie wyklucza” – nowa kampania MCPS

241

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

„Ekonomia społeczna nie wyklucza” to hasło przesłanie i zarazem tytuł najnowszej akcji społeczno-informacyjnej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Celem kampanii jest uświadomienie jak bardzo negatywnym zjawiskiem jest wykluczenie ekonomiczne, jak mocno stygmatyzuje i niszczy godność drugiego człowieka.

Kampania pod hasłem „Ekonomia społeczna nie wyklucza” rozpoczęła się 8 marca br., a jej zakończenie zaplanowano na koniec miesiąca. Na profilu Mazowieckiej Ekonomii Społecznej na FB – głosami przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej działających na Mazowszu, będziemy mówić dlaczego ekonomia społeczna nie wyklucza. Będą nas w tym wspierać nasi ambasadorzy – znani aktorzy: Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki oraz Jowita Budnik – mówi Andrzej Idziak, edukator Mazowieckiej Marki Ekonomii Społecznej. Podstawę kampanii stanowią spoty video. Ich uzupełnieniem są publikowane w Internecie i mediach społecznościowych wypowiedzi osób pracujących w podmiotach ekonomii społecznej na Mazowszu. Celem akcji z jednej strony jest zmiana postawy społecznej wobec osób stygmatyzowanych. A z drugiej przybliżenie mieszkańcom województwa mazowieckiego ten – wciąż mało popularny i znany – obszar  działalności gospodarczej.

Czym więc jest ekonomia społeczna? Pokrótce można rzec, że to przedsiębiorczość niekoniecznie nastawiona na zysk. Skierowana jest ona przede wszystkim do tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Głównie są to osoby zagrożone wykluczeniem z różnych przyczyn. Pozostające w trudnej sytuacji życiowej, niezaradne lub niedostosowane do życia w społeczeństwie, osoby z niepełnosprawnościami, ludzie po tzw. „przejściach”, często latami pozostający bez pracy, czy chorzy bądź mający na swoim koncie incydenty z prawem.  

– Osoby z niepełnosprawnościami mają pełne prawo, by pracować i czuć się potrzebne. Dlatego często wybieram kawiarnie, restauracje, w których pracują. Bo ekonomia społeczna nie wyklucza – mówi zaangażowana w kampanię Agnieszka Więdłocha

W trakcie trwania kampanii, mieszkańcy Mazowsza będą mieli okazję poznać bliżej przedsiębiorców społecznych, którzy postawili na współpracę z osobami niepełnosprawnymi i zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Jednym z takich miejsc jest Restauracja ZDRÓWKO, działająca od października 2019 roku w Legionowie, którą założyła Fundacja „Emanio Arcus”. Zatrudnienie znalazło w niej aż 18 osób z różnym stopniem orzeczonej niepełnosprawności. Hasło „ekonomia społeczna nie wyklucza” jest zasadą, którą kierują się założyciele ZDRÓWKA.

Więcej na ten temat znajdziesz https://www.facebook.com/ekonomiaspolecznanamazowszu

Zobacz także: https://www.facebook.com/Zdr%C3%B3wko-Legionowo-506109013468341

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia