Żabia Wola dla niepełnosprawnych

0
71
Budynek Urzędy Gminy w Żabiej Woli
Zabia-Wola-dla-niepelnosprawnych-Urzad_Gminy

Żabia Wola dla niepełnosprawnych – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami na terenie powiatu Żabia Wola. O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” mówił dyrektor Centrum Usług Społecznych /dawniej GOPS/ pani Elżbieta Kwiatkowska.

Centrum Usług Społecznych dawny GOPS jako instytucja działa w budynku dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Realizuje zadania wynikające z ustawy o Pomocy Społecznej poprzez wypłacanie świadczenia na rzecz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Na terenie gminy Żabia Wola działają dwa kluby seniora “Klub Senior Plus”. Od 1 marca mają być podejmowane kolejne działania ze strony Centrum Usług Społecznych.

Żabia Wola dla niepełnosprawnych – Lokalne społeczności mają głos 28.02.2022

Wieś położona nad rzeką Mrowną, która w tej okolicy tworzy głęboko wciętą, malowniczą dolinę długości ok.5km, siedziba gminy Żabia Wola
W archiwach parafialnych parafii Ojrzanów znajduje się informacja, iż w XV wieku Mikołaj Ojrzanowski (ówczesny dziedzic) polecił karczować okoliczne lasy i osadził tam podległych sobie kmieci. Być może nazwę wsi ze względu na podmokły teren i dużą ilość żab zmieniono na Żabią Wolę.
Nazwa wsi może pochodzić również od szlacheckiego nazwiska Żaba.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób z niepełnosprawnością przez samorządy? słuchaj także https://bezpiecznapodroz.org/2022/02/24/siennica-dla-niepelnosprawnych/