Bezpieczeństwo w samolocie

303

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W kolejnej audycji “Bezpieczny Mazowszanin”, mogą Państwo posłuchać o tym jak wygląda kwestia bezpieczeństwa na pokładzie samolotu. Co zrobić gdy przegapimy instruktaż zakładania maski? O jakie przysługi są proszone stewardessy? Czy stewardessy mogą pomóc nam uspokoić dziecko? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znają Państwo odpowiedź w naszym podcaście.

Instrukcja bezpieczeństwa

Każdy kto kiedykolwiek leciał samolotem wie, że na początku lotu odbywa się pokaz odpowiedniego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Jak korzystać z maski tlenowej czy jak zająć bezpieczną pozycję przy lądowaniu, te informację jak mantrę powtarza obsługa samolotu. Każdy pasażer powinien wysłuchać instrukcji ze skupieniem. W przypadku kiedy coś na umknie zawsze możemy skorzystać z ulotki informacyjnej, która możemy znaleźć w oparciu fotela, która zawiera podstawowe informacje.

Zachowanie trzeźwości

Jeżeli pasażer samolotu jest w stanie wskazującym na spożycie alkoholu obsługa samolotu może nie wpuścić go na pokład. W takim stanie mogłaby stanowić niebezpieczeństwo dla załogi i innych pasażerów. Zabronione również jest wnoszenie swojego alkoholu na pokład. Pasażer może kupić alkohol na pokładzie samolotu, który jest sprzedawany w mniejszych buteleczkach pewnie ze względu na powyższą zasadę.

Sprzęt elektroniczny

Na pokładzie samolotu zabronione jest korzystanie ze swojego sprzętu elektronicznego. Na polecenie członka załogi należy wyłączyć telefony, laptopy itp. urządzenia. Wyjątkiem są jedynie przedmioty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania np. aparat słuchowy.

Problemy z samopoczuciem

Często zdarza się, że ktoś może odczuwać dyskomfort spowodowany zmianą ciśnienia, należy wtedy intensywnie ziewać aby wyrównać ciśnienie. Możemy wspomóc się również gumą do żucia lub ssaniem cukierka. W przypadku choroby lokomocyjnej warto usiąść przy oknie, aby móc patrzeć na horyzont. Możemy także zgłosić problem do obsługi, która powinna mieć na pokładzie odpowiednie lekarstwa.

Pasy bezpieczeństwa

Na koniec bardzo ważna kwestia. Pasy bezpieczeństwa powinny być używane przez cały czas lotu, gdyż niespodziewane turbulencje mogą spowodować urazy. Niestety pamiętamy o nich tylko przy okazji startu i lądowania. Na polecenie obsługi samolotu należy zapiąć pasy i pozostać na miejscu tak długo jak jest to konieczne.

O szczegółach rozmawiał Dominik Morawski ze stewardessą Michaliną Żaczek. Zapraszamy do słuchania, Cz. 1

Cz. 2

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Audycja “Bezpieczny Mazowszanin” jest nagrywana we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia