Mandat za żółty kolor

352

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mandat za żółty kolor - sygnalizacja świetlna
Mandat za żółty kolor

Sygnalizacja świetlna potrafi się zmienić szybko i równie szybko można otrzymać mandat.

Kolor żółty na sygnalizacji świetlnej z reguły świecie się krótko, żeby nie powiedzieć bardzo krótko. Są i tacy, którzy nie widzą większego sensu w wyświetlaniu tej barwy, bowiem zmienia się ona w mgnieniu oka. Sens jednak jest, tak samo jak są i tego konsekwencję, która można z tego tytułu ponieść.

Mandat za żółty kolor – jaki warunek przejazdu na takim świetle

Gdy sygnalizator z zielonego zmieni się na żółty można przejechać przez skrzyżowanie. Warunkiem jednak jest to, że gwałtowne hamowanie może doprowadzić do kolizji, a więc w nasz tył uderzy inny pojazd, co może doprowadzić nawet do karambolu. Krótko mówiąc, nasza decyzja podjęta w ułamku sekundy nie może spowodować zagrożenie bezpieczeństwa dla ruchu drogowego.

Jeżeli jednak przejechaliśmy na żółtym, a za nami nie było żadnego pojazdu bądź był daleko, policja może wystawić mandat. A ten wygląda tak samo, jak w przypadku koloru czerwonego na sygnalizatorze. Będzie to zatem grzywna 500 złotych za przejazd, a także 1000 złotych za stworzenie zagrożenia na drodze. Do tego też od września będzie większa ilość punktów karnych.

Przed sygnalizacją zawsze lepiej zwolnić.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia