Wynagrodzenia oraz dodatki z odprawą w górę

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wynagrodzenia oraz dodatki
Wynagrodzenia oraz dodatki

Wynagrodzenia oraz dodatki w przyszłym 2023 roku rząd proponuje, aby płaca minimalna została podniesiona dwukrotnie. W styczniu 2023 r ma wzrosnąć do kwoty 3383 zł brutto, a w lipcu 2023 r – 3450 zł brutto.

Wynagrodzenia oraz dodatki z odprawą w górę

Wzrost płacy minimalnej oznacza także wzrost składki zdrowotnej dla najmniejszych przedsiębiorstw, która zwiększy się o 35 zł.
Zmienią się też maksymalne kwoty odprawy przy zwolnieniu grupowym lub indywidualnym (ale tylko wówczas, gdy zwolnienie nie jest z winy pracownika). Jak wyliczyła ” Dziennik Gazeta Prawna” po drugiej podwyżce wynosić będzie 51 tyś 750zł.
W przypadku odszkodowań za dyskryminację lub mobbing oraz minimalne wynagrodzenie za gotowość do pracy i przestój (z winy pracodawcy) wyniesie tyle co najmniejsza pensja, więc wzrośnie analogicznie.
Możemy również liczyć na zwiększenie dodatków za pracę w nocy. W przyszłym roku będą się wahać między 3,68 zł a 4,54 zł za godzinę, w zależności od miesiąca.

Wynagrodzenia oraz dodatki co jeszcze?

Wzrośnie także maksymalna wartość świadczenia szkoleniowego dla osoby zwolnionej z pracy do kwoty 6900 zł.
Według oceny głównego ekonomisty BNP Michała Dybuły: ” Dodanie presji płacowej, gdy nasz PKB rośnie w tempie przekraczającym potencjał gospodarki o około 3-4 pkt proc. nie doda realnego wzrostu PKB. Zwiększy zaś inflację i to tę mającą źródło w Polsce”.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

Brak postów do wyświetlenia