Dziurawiec – zastosowanie

321

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dziurawiec – zastosowanie
Oprócz swoich właściwości roślina dziurawca bardzo ładnie wygląda.

Dziurawiec i jego zastosowanie. Poniżej tekst zawiera informacje o dziurawcu. Dodatkowo nie zabraknie informacji o jego gatunkach. W tekście poniżej będą informacje o lekach z dziurawcem. Dziurawce są znanymi roślinami na świecie. Bezsprzecznie warto o nich poczytać, gdyż były już cenione w starożytności i są nadal.

Dziurawiec – zastosowanie – co to jest?

Dziurawiec to rodzaj roślin. Obejmuje on przynajmniej 507 gatunków tej rośliny. W Polsce wyrasta jedynie 8 gatunków dziurawca. Dziurawce wolą w rzeczywistości klimat umiarkowany oraz góry stref tropikalnych. Najpopularniejszym gatunkiem spotykanym również w Polsce bywa dziurawiec zwyczajny. On naprawdę występuje niemal wszędzie. Dodatkowo jest rośliną wieloletnią.  Znajdziemy go na leśnych polanach, łąkach czy terenach podmiejskich. Jego liście mają kształt elipsy. Gruczoły na liściach wypełnione olejkami eterycznymi to kropki, którym oczywiście roślina zawdzięcza swoją nazwę. Naprawdę dziurawca używano od lat do leczenia między innymi ran i oparzeń, wrzodów, dolegliwości trawiennych oraz schorzeń układu oddechowego i moczowego. Mianowicie jeśli chodzi o napar z dziurawca to przygotowanie nie stwarza żadnych problemów. Trudy przygotowania naparu się zwrócą, gdyż niewątpliwie pomaga na wcześniej opisane dolegliwości a dodatkowo pomaga w zapamiętywaniu oraz wpływa pozytywnie na samopoczucie. Tak jak było wcześniej wspomniane bywa wiele gatunków dziurawca, najbardziej ozdobnymi są dziurawce krzewiaste. Naprawdę są dość często spotykane.

Dziurawiec – zastosowanie

Dziurawiec – zastosowanie – jakie są leki?

  • Dziurawiec – jak widać jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Do leków zawierających ten składnik zaliczamy: Depribon, , Dziurawiec fix, Hyperherba, Intractum Hyperici, Sedomix. Depribon to preparat ziołowy poprawiający samopoczucie. Dodatkowo łagodzi depresję. Lek na dodatek ma w składzie wyciąg z żęń-szenia, który jest pomocny dla osób pragnących być wiecznie młode i z dużą ilością energii. Digestonic jest lekiem stosowanym na niestrawność. Zawiera związki antraidowe. Do przeciwskazań należy niedrożność i stany zapalne jelit, a nawet kamica żółciowa. Dziurawiec fix to naprawdę zwykły produkt leczniczy. Łagodzi okresowo objawy przemęczenia oraz zwalcza łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Hyperherba jest lekiem, który łagodzi lekkie stany depresyjne. Intractum Hyperici bywa stosowany u osób przemęczonych nerwowo. Jego skuteczność zawdzięcza się po długim przyjmowania. Sedomix to lek rośliny. Zawiera alkohol etylowy. Po leku nie bywa zalecane prowadzenie auta.
  • Dziurawiec – zastosowanie

Dziurawiec zastosowanie – jakie są zamienniki?

Do zamienników Depribonu można zaliczyć: Alerbon, Cardiobon, Gastrobon, Hepatobon. Dziurawiec fix naprawdę można zamieniać Aurą Adaptogeny, Dziurawcem greckim Bio zioła napary herbata ziołowa, Dziurawcem Medica Herbs, Pokrzywą indyjską tabletki z forskoliną Makandi Nutridome. Hyperherba ma swoje zamienniki takie jak: Adrenal Tabletki na stres i nerwicę, Nanomood, Cumstim, Pamięć bez granic. Sedomix ma swoich zamienników naprawdę dużo są to: Nerwobonisol OTC. Rumianek pospolity, Wyciąg z kozłka lekarskiego, Wyciąg z melisy. Nervomix forte OTC. Dziurawiec zwyczajny, Wyciąg z kozłka lekarskiego, Wyciąg z melisy, Hyperherba OTC. Dziurawiec zwyczajny, Extraspasmina OTC, Nervomix Sen SD, Pogodyne SD, Persen forte OTC, Ziele dziurawca OT.

Zdjęcia: Wikimedia Commons, Pexels.com

Przeczytaj także: Melisa – natura dla odzyskania spokoju

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia