Leki na raka przełyku

326

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Leki na raka przełyku
Rak przełyku utrudnia chorym wiele czynności dnia codziennego, np. przełykanie.

Poniżej znajduje się ops leków na rak przełyku. Opisane są nie tylko leki na raka przełyku, ale także sposoby leczenia.

Leki na raka przełyku – co to rak przełyku?

Leki na raka przełyku mogą być trudne dla pacjenta do spożywania. Mianowicie rak przełyku to nowotwór złośliwy, który pochodzi z nabłonka płaskiego. Guz uniemożliwia przepływ między gardłem i też żołądkiem. Dlatego występują trudności w połykaniu, bóle w klatce piersiowej, kaszel, a nawet zgagę. Dodatkowo istnieje też rak z nabłonka gruczołowego. Nazywa się go także gruczolakorak. Bywa widoczny jedynie pod mikroskopem i podczas obserwacji mikroskopijnych stał się wyróżniony. Gruczolakorak występuje w pobliżu gruczołu nabłonkowego. Więc także możliwości mamy wiele, najczęściej atakuje jelito grube, żołądek, płuca, macicę, prostatę oraz trzustkę. Tak naprawdę rozpoznanie tego drugiego gruczołu bywa dla nas przeważnie dużą zagwozdką, a to dlatego, że jest jedynie pod postacią mikroskopijną póki co także jego punktem wyjścia zostaje nabłonek gruczołowy. A przecież powyżej wspomniany nabłonek gruczołowy może być w wielu miejscach.

Leki na raka przełyku

Leki na raka przełyku – jak leczy się raka przełyku?

Jeśli chodzi o leczenie, póki co używa się naprawdę radykalnych form leczenia. Z pewnością metod, które dają prawdziwą szansę stajesię operację. Godne uwagi jest fakt, że nie u wszystkich pacjentów może być przeprowadzona operacja to nie tylko dlatego, że mieści się w złym miejscu. Łączy się chemioterapię też z radioterapią. Dodatkowo można też nazywać takie połączenie terapii jako radiochemioterapia. Na dodatek warto dodać, iż operacje są różne. Pierwszy przykład to wykonywanie udrożnienie zwężonego odcinka za pomocą dobranych przyrządów, w tym też stentów, czyli rozprężających rurek wykonanych z metalowej siatki. Stosuje się także takie metody jak: elektrokoagulacja, terapia laserowa lub koagulacja argonowa.

Leki na raka przełyku – jak leczy się raka przełyku? cd.

Drugi przypadek raka przełyku to przypadek o  niewielkim zapoczątkowaniu i umiejscowieniu innej niż szyjna, leczenie rozpoczyna się od operacji. Wyjątkowo w tym przypadku groźniejszego przebiegu wyjściowego zaleca się, żeby leczenie operacyjne poprzedzić skojarzoną radiochemioterapią. W rzadszych, ale bardziej zaawansowanych przypadkach wykonuje się także zabieg wytworzenia gastrostomii przezskórnej, konkretnie złączeń wykonaniu żołądka ze skórą, w takiej sytuacji bez kłopotów pacjent może nie umrzeć z powodu niespożywania posiłków. Jak wspomniano, chorzy na raka przełyku są zwykle bardzo chudzi – niedostateczny stan odżywienia bardzo odziałuje na ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych, dlatego tak istotne jest przedoperacyjne przygotowanie żywieniowe.

Leki na raka przełyku

Leki na raka przełyku

Niwolumab, który stosowany bywa dodatkowo z chemioterapią. Na dodatek oparty na platynie i fluoropirymidynie oraz niwolumab w skojarzeniu z ipilimumabem. Stosuje się też taki lek jak Red Clover. Lek zawiera białka przeciw-nowotworowe. Red Clover wzmacnia układ odpornościowy i ma właściwości działające przeciw nowotworom. Zamiast leków może dodatkowo pomóc sok z aloesu zwyczajnego, napar z lukrecji, soda oczyszczona oraz napar z rumianku.

Foto: Pexels.com

Zobacz także: Leki na przeziębienie i grypę – aspiryna

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia