Leki na raka wątroby

338

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

chora wątroba
leki na raka wątroby - co na raka?

Leki na raka wątroby. Wątroba to największy gruczoł w naszym ciele. Jest naszym wewnętrznym filtrem.

Leki na raka wątroby – prawidłowa praca wątroby

Prawidłowa praca wątroby ma naprawdę ważną rolę w naszym organizmie. Bezsprzecznie do najważniejszych funkcji możemy zaliczyć:

– prawidłowość właściwej syntezy składników niezbędnych do krzepnięcia krwi,
– zamianę węglowodanów z bardziej złożonych na prostsze w trawieniu cukry oraz amoniak w moczniku,
– przechowywanie i właściwa gospodarka żelazem, a także witaminami A, D i K
– zobojętnianie toksyn pochodzących z przyjmowanych pokarmów, a nawet z leków i alkoholi
– wytwarzanie żółci, która jest niezbędna w procesach trawiennych.

Fakt natomiast jest taki, że wątroba podlega częściowej regeneracji. Pomimo to powinniśmy dbać o wątrobę. Oczywiście są produkty wskazane do spożywania, które warto spożywać dbając o wątrobę. Z napojów zaliczyć możemy do nich: herbatę owocową i zieloną, kawę zbożową, przeciery, soki, natomiast z produktów do jedzenia to sucharki, pieczywo pszenne dodatkowo czerstwe, ryż, makaron, kaszę jęczmienną i mannę. Na dodatek zaleca się jedzenie mięs w tym: mięso z królika, drób, cielęcinę, wołowinę, polędwicę drobiową oraz chude ryby (takie jak np. dorsz, pstrąg, sola, mintaj).

Leki na raka wątroby – co z bólem?

W rzeczywistości nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wątroba potrafi zaboleć. Wątroba oczywiście nie ma receptorów czuciowych i sama w sobie nie może boleć w wypadku złej jej pracy. Natomiast bolesny jest rozrost wątroby, powodujący ucisk na błonę trzewną. Wtedy ból taki sygnalizuje, że wątroba jest w złym stanie. Warto zwrócić uwagę na kondycję naszej wątroby, nawet wtedy gdy nie odczuwamy bólu a mamy następujące syndromy:

– długotrwałe osłabienie, zbyt duża męczliwość, wymioty,
– kolka wątrobowa, wzdęcia, problemy trawienne
– zanik mięśni,
– żółte zabarwienie skóry bądź oka,
– ciemne zabarwienie moczu i stolca,
– pajączki wątrobowe (naczyniaki gwiaździste) – czyli pęknięte naczynka krwionośne, głównie na brzuchu i klatce piersiowej,
– rumień występujący na dłoniach,
– świąd, który jest efektem nieprawidłowego wydzielania żółci (cholestaza).

rak wątroby

Leki na raka wątroby – rak wątroby

W rzeczywistości ten rodzaj raka stanowi 85% złośliwych nowotworów wątroby. Konkretnie atakuje mieszkańców Azji Wschodniej, a także Afryki Subsaharyjskiej. Mianowicie stanowi 80%, raków wątroby na świecie. Różne czynniki mają wpływ na powstanie. Dodatkowo różnią się między regionami. Oczywiście przypadkowo są wykrywane objawy raka we wczesnym etapie. Natomiast można stwierdzić w zaawansowanym przebiegu. Do objawów należą między innymi wyniszczenie i osłabienie wydolności fizycznej, ból brzucha, uczucie pełności lub pobolewanie nadbrzusza, brak komfortu w jamie brzusznej, utrata masy ciała, biegunka, brak apetytu, powiększenie obwodu brzucha, czyli powstawanie wodobrzusza, obrzęki kończyn dolnych, żółtaczka, gorączka, krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego objawiające się np. czarnym zabarwieniem stolca.

Leki na raka wątroby

Standardem w leczeniu jest Sorafenib. Dodatkowo podobne leki są na raka trzustki co raka wątroby. Atezolizumab oraz także Bewacyzumab to połączenie dwóch leków dało początek nowemu lekowi. Ten lek nazywa się Sorafenib. Natomiast do jednych z najstarszych metod leczenia guzów wątroby należy wstrzyknięcie 95-procentowego etanolu bezpośrednio do zmiany nowotworowej poprzez powłoki jamy brzusznej. Procedura wykonywanabywa pod kontrolą urządzeń.

Poczytaj także o:https://www.essentiale.com/pl-pl/twoja-watroba/co-sprawia-ze-jest-wyjatkowa-i-jak-dziala?gclid=Cj0KCQjwuuKXBhCRARIsAC-gM0jLSzOB1cv3-Mr59JIsYCk2kEJEtGu1tx9cLdlNFOXqvh9krLLoPJAaAvpoEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia