Bezpieczny monitoring domu

320

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W kolejnej audycji “Bezpieczny Mazowszanin”, mogą Państwo posłuchać na temat tego jak zachowywać bezpieczeństwo nad wodą. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znają Państwo odpowiedź w naszym podcaście.

O szczegółach rozmawiał Dominik Morawski z Natalią Tomaszek – przedstawicielką sklepu X-Kom. Zapraszamy do słuchania, Cz. 1

Cz. 2

Smart home

W dzisiejszych czasach, możemy korzystać ze zdobyczy techniki. Także dom może być uzbrojony w technologię dla bezpieczeństwa jego domowników.

Jednym ze sposobów podniesienia bezpieczeństwa jest zainstalowanie monitoringu. Na rynku są dostępne kamery różnego rodzaju, z funkcją widzenia w ciemności, z wbudowanym alarmem, z czujnikiem ruchu a to dopiero początek całej gamy, która jest w ofercie.

Kamery

Przed zakupem odpowiedniej kamery należy dobrze się rozeznać, aby zakupiony sprzęt był kompatybilny z resztą podzespołów całego systemu monitoringu. Aby uniknąć kłopotów z tym związanych na rynku są dostępne kamery IP czyli  połączenie kamery i komputera w całość. Urządzenie to rejestruje i przesyła obraz na żywo bezpośrednio przez sieć IP, umożliwiając uprawnionym użytkownikom obserwację na miejscu lub z oddalonego stanowiska. Podgląd, zapisywanie i zarządzenie materiałem wizyjnym z takiej kamery odbywa się za pośrednictwem infrastruktury sieci opartej na standardowym protokole IP.

Takie kamery tak jak wspomniałem wcześniej mogą być wyposażone w różne funkcje. Ciekawą funkcją jest czujnik ruchu, który jest w stanie odróżnić posturę człowieka i zwierzęcia i rozpocząć nagrywanie wtedy kiedy takie będzie potrzebne oszczędzając miejsce na dysku lub w chmurze. Inną ciekawą funkcją jest wbudowany alarm, który może połączyć się z firmą ochroniarską, która ma monitorować okolice domu, jeżeli wykupisz taką opcję odpowiednio wcześniej.

Czujniki

Możliwości są nieograniczone, aby wyposażyć tak dom by stał się twierdzą bezpieczeństwa. Sieć czujników pilnuję okien i drzwi i informują o tym czy są one otwarte czy zamknięte czujnik może wykryć nawet zbicie szyby. Inne czujniki pilnują, żeby powietrze, którym oddychasz miało odpowiedni skład.

Gniazda Plug-In i inteligentne żarówki

Gniazdka Plug in sprzężone z systemem które możesz wyłączyć za pomocą telefonu to dobra rzecz dla zapominalskich. Inteligentne żarówki, które możesz zaprogramować aby włączały się o odpowiedniej godzinie. Ciekawą opcją w takim rozwiązaniu jest Mimicking system, który imituje włączony telewizor, sugerując, że ktoś jest w domu.


Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Audycja “Bezpieczny Mazowszanin” jest nagrywana we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia