Bezpieczny program antywirusowy

313

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Krzysztof Kasperkiewicz, Head of Marketing Department w DAGMA

XXI wiek, powszechny i wszechobecny internet. Cyfryzacja naszego życia jest już tak zaawansowana, że wiele spraw jesteśmy w stanie załatwić przez internet m.in. zakupy, sprawy urzędowe. Ponadto możemy umówić się do lekarza, zabukować hotel bądź skorzystać z usług bankowych. To wszystko możemy zrealizować nie wychodząc z domu, dzięki internetowi. Jednak internet to nie tylko pomocne narzędzie, w sieci czyhają przestępcy, którzy chętnie wykorzystają nasz brak czujności. Przejęcie dostępu do konta bankowego czy kradzież naszych danych, to niektóre z niebezpieczeństw czyhających w internecie na niefrasobliwych użytkowników. Co mamy zrobić, byśmy byli bezpieczni w sieci?

Bezpieczny program antywirusowy – świadomość zagrożenia

Bezpieczeństwo jest dla każdego z nas najistotniejszą potrzebą, o ile jesteśmy w stanie o to zadbać w rzeczywistym świecie.
Nie każdy jest w stanie zadbać o bezpieczeństwo w dobrym stopniu, w świecie wirtualnym, gdzie nie zawsze zdajemy sobie sprawę z zagrożeń. W świecie rzeczywistym zagrożenia są w pewnym kontekście namacalne. Bronimy się pod postacią oszczędności czy inwestycji które mają zabezpieczyć nasza przyszłość, staramy się udoskonalać swoje umiejętności aby uzyskać coraz to lepsze efekty w pracy, a co za tym idzie bardziej dogodne warunki pracy.
Bronimy się przed chorobami czy infekcjami dobierając ubiór, dietę, czy styl życia by był bardziej bezpieczny.

Sytuacja nie jest już tak oczywista jeśli mówimy o świecie wirtualnym, gdzie z jednej strony widzimy co się w nim dzieje ale niewiele osób wie co się dzieje w cieniu wirtualnej rzeczywistości a właśnie tam czyhają na nas zagrożenia. Z pomocą przychodzą programy antywirusowe które są świata tarcza, która ma za zadanie chronić Nas i nasze bezpieczeństwo związane z naszymi danymi osobistymi pod postacią zdjęć, zapisków, filmów, hasłami do wszelakich kont osobistych. W dzisiejszych czasach cyfryzacji to właśnie takie programy stoją na straży naszego wewnętrznego spokoju, broniąc dostępu do naszych danych, wspomnień i życia.

O pomoc w tej kwestii poprosiliśmy Naszego gościa, który w ciągu kilku minut starał się przybliżyć kwestie bezpieczeństwa i podpowiada na co powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze „odpowiedniego partnera” w kwestii naszego bezpieczeństwa.

Bezpieczny program antywirusowy – jak się zabezpieczyć

DAGMA Bezpieczeństwo IT jest liderem w dostarczaniu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa cyfrowego. Zapewniając ochronę blisko 150 tys. firm i instytucji w Polsce. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem jednego z najbardziej popularnych na świecie antywirusów; ESETA, który w Polsce zabezpiecza w codziennym funkcjonowaniu ponad 5 mln użytkowników. ESET to rozwiązania bezpieczeństwa zarówno w wersji dla domu, jak również dla biznesu. Posiadają najbardziej zaawansowane metody ochrony na urządzenia z systemem Windows, macOS i Android. ESET zabezpiecza przed złośliwym oprogramowaniem, ransomware i phishingiem oraz pozwala m.in. na bezpieczne zakupy w internecie i ochronę portfela kryptowalut. Bezpieczny streaming z kamery internetowej i rozmowy online oraz kontrolę rodzicielską. Nowoczesna ochrona ESET Internet Security, zapewnia bezpieczeństwo komputerów i urządzeń mobilnych, zarówno w domu jak i w podróży.

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

W kolejnej audycji “Bezpieczny Mazowszanin”, mogą Państwo posłuchać na temat tego jak wybrać program antywirusowy. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znają Państwo odpowiedź w naszym podcaście.

O szczegółach rozmawiał Dominik Morawski z Krzysztofem Kasperkiewiczem, Head of Marketing Department w DAGMA. Zapraszamy do słuchania, Cz. 1

Cz. 2

Audycja “Bezpieczny Mazowszanin” jest nagrywana we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia