Żeglarstwo bez barier i ograniczeń

420

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Żeglarstwo bez barier i ograniczeń
Żeglarstwo bez barier i ograniczeń

Żeglarstwo bez barier i ograniczeń dziś jest już całkowicie możliwe. I nieważne czy jesteś na wózku, czy używasz jednej, czy dwóch kul. Jest wspaniałą szkołą dla każdego z nas. Jak powiedział kapitan Maciej Krzeptowski – „uczy pokory i otwartości wobec ludzi”. Daje także poczucie wolności, obowiązku, odpowiedzialności za siebie i za innych. Kształtuje charakter i pozwala wyznaczać sobie cele i dążyć do nich mimo wszystko. Daje możliwość oderwania się od codziennych problemów, które pozostawiamy gdzieś na lądzie.

Żeglarstwo bez barier i ograniczeń – czy każdy może spróbować ?

Wiele osób z niepełnosprawnością chciałoby spróbować swoich sił w żeglarstwie. Jednak ostatecznie nie podejmują wyzwania w obawie, że sobie nie poradzą. I tu popełniają błąd. Ponieważ uczestnikiem zajęć żeglarstwa niepełnosprawnych ruchowo może być praktycznie każdy. Zarówno osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym jak i niedowładami kończyn czy też po amputacjach. Warsztaty organizowane przez Mazurską Szkołę Żeglarstwa są dostosowane dla każdego. Uczestnicy wspierają się wzajemnie, rozdzielając zadania według możliwości. Żeglowanie daje nam same superlatywy. Uczy obcowania z dziką przyrodą, z żywiołami wody i wiatru, a także pracy w zespole, organizacji oraz znacząco poprawia kondycję fizyczną. Zwłaszcza, że żeglarstwo turystyczne nie jest wymagające. Wystarczy zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt, ubiór, dobry humor, optymizm i możemy ruszać ku przygodzie.

Żeglarstwo bez barier i ograniczeń
Nauka żeglowania dla osób niepełnosprawnych

Żeglarstwo bez barier i ograniczeń – XVIII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Mazurska Szkoła Żeglarstwa po raz kolejny zorganizowała największą w Polsce imprezę żeglarską dla osób z niepełnosprawnością. Współorganizatorem był Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych. W tym roku ze względu na COVID- 19 impreza została podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap odbył się już w dniach 30.06-03.07.2022r w Giżycku. Podczas festiwalu była piękna, słoneczna pogoda, co sprzyjało przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych zajęć. I tak przez pierwsze trzy dni odbyły się zajęcia szkoleniowe i turystyczne na różnych jachtach. W czwartym dniu w idealnych warunkach pogodowych rozegrane zostały regaty – Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego. Zwycięscy otrzymali puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Druga edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-6 września 2022 roku.

Żeglarstwo bez barier i ograniczeń
Port żeglarski

Żeglarstwo bez barier i ograniczeń – Warsztaty dla osób niepełnosprawnych

Organizatorem warsztatów jest Mazurska Szkoła Żeglarstwa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych. Zajęcia są całkowicie bezpłatne dla uczestników( zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktor i pomoce naukowe). Kryteria jakie należy spełnić aby wziąć udział w szkoleniach to :

1. Mieć ukończone 18 lat

2. Posiadać orzeczenie o niepełnosprawności

3. Przesłać pocztą lub mailem określone w Regulaminie dokumenty.

Ostatecznego wyboru uczestników dokonuje komisja weryfikacyjna. Ilość miejsc jest ograniczona, a pierwszeństwo do udziału w zajęciach mają : osoby z małych miejscowości i osoby nie korzystające dotychczas z takiego dofinansowania. Wszystkie szkolenia kończą się egzaminem na stopień żeglarza jachtowego. W tym roku odbyło się już pięć edycji. Pozostały jeszcze dwa terminy: 19.08-1.09.2022 r i 13.09- 26.09.2022r , ale niestety nie ma już wolnych miejsc. Dlatego jeśli chcielibyśmy skorzystać z nauki żeglowania w przyszłym roku, warto zaplanować to dużo wcześniej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie:https://www.oczymazur.pl/

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż !

przeczytaj także :Razem ruszajmy w góry

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia